Dobrý fotbal a hřejivá výhra béčka

FC Baník Ostrava B – FK Velké Meziříčí 2:1 (1:1)

Hráno 22. srpna 2021 v 10:00 hodin v Markvartovicích

Rezerva Baníku měla po výbuchu v Kroměříži určitě o čem přemýšlet a nutno říci, že v nedělním utkání proti Velkému Meziříčí podala výkon, za který se nemusí stydět a za které zaslouží velkou pochvalu. Chválím – a chválím rád. Soupeřem nebyl žádný klub věhlasného jména, ale hosté hráli s hlavou nahoře možná i proto, že v jeho řadách hráli minimálně tři fotbalisté, kteří sbírali své zkušenosti i v první lize – Dolejš, Demeter a Mezlík odehráli za Brno, Jihlavu či třeba Teplice opravdu dost prvoligových mačů.

Baník B: Murin – Juroška (84. Blahuta) Kulig (K), Stoklásek, Fulnek (67. Sotorník) – Zálešák, Chvěja, Boháč (67. Harušťák), Jaroň – Martiník (67. Říha), Smékal (89. Holaň)
V. Meziříčí: Kolář – Vašíček (85. Malata), Mucha, Komínek (K), Bouček (48. Karmazín) – Puža – Dolejš, Šuta (68. Mezlík), Nedvěd, Demeter - Plichta

Rozhodčí: Silný – Volek, Koláček
Diváků: 120

Hned úvod utkání ukázal, že naši narazili na silného soupeře a že tři body nebudou zadarmo. Hosté se opírali právě o své nejzkušenější hráče – u nás se jim mohl zkušeností vyrovnat leda rekonvalescent Juroška – mimochodem i toho musím za přístup pochválit. Utkání neodehrál z povinnosti a mít více štěstí, mohl se i on podílet na výsledku kromě velice dobrého výkonu i gólově.

Baníku určitě pomohla k uklidnění velice brzká branka, když si v deváté minutě Jaroň při seběhnutí s míčem v šestnáctce nalevo chvilku počkal a pak našel na pětníku volného Smékala – z bezprostřední blízkosti bych trefil placírkou prázdnou ranku možná i já. Možná... Vedení 1:0 a perfektní vstup do zápasu. Ale pozor – hned mohlo být vyrovnáno po závaru na našem malém vápně, došlo na nějaké odrazy míče a nakonec musel situaci zachraňovat odkopem z brankové čáry kapitán Kulig!

Pořád jsme se museli mít na pozoru vzadu, protože zejména Dolejš hýřil aktivitou a šlo na něj hodně míčů tak jako třeba v 11. minutě, kdy po jeho dlouhém centru rozvlnil hlavičkou pouze boční síť Plichta. My kontrovali o chvilku později rychlým brejkem taženým fantasticky Martiníkem, v akci pokračoval středem Smékal, který měl asi vrátit nalevo Martiníkovi, rozhodl se však pro Zálešáka, který našel přízemní střelou z deseti metrů pouze připravenou náruč gólmana. Škoda, to byla povedená akce a zejména pasáž tažená Martiníkem by si gól zasloužila.

Martiník hrál v této fázi zápasu velice dobře, při další akci zamotal kličkami pravého beka, centr sice nenašel nikoho, ale z přetaženého míče následovala povedená křížná střela Jurošky po zemi těsně kolem zadní tyče. Juroška byl málem na konci i následné akce, kdy se snažil trefit na zadní odkryté části branky skluzem povedený centr Jaroně – chyběly centimetry. Hosté sice hráli aktivně, ale naše pozorná hra je zatím k ničemu velkému nepouštěla. Zatím. Jinak tomu bylo v závěru první půle, kdy jsme nejprve přežili se štěstím obrovskou šanci Plichty (kde byli stopeři???) a pak už jsme se museli chvilku před pauzou před soupeřem sklonit, když pálil nádherně a nechytatelně z hranice vápna k tyči Puža – 1:1

Dneska hrál výborně můj oblíbenec Jaroň – rychlé brejky, přesné přihrávky, dostával se do šancí. Ano, zejména v obranné fázi se ještě objevují okénka, ale pozitiva výrazně převyšují. Dneska potáhl akci v padesáté minutě asi třicet metrů, bohužel ale prováhal rozhodující okamžik k přihrávce a nakonec pálil sám úplně mimo – napravovat tedy ještě něco může :-) A napravovat příště muže i hlavní sudí, který neodpískal po výborné Stokláskově střele z třiceti metrů a následném faulu brankáře na dobíhajícího Smékala jasnou penaltu.

Baník se sympaticky hnal za strhnutím zápasu na svou stranu, když například v 57. minutě pronikl do vápna Juroška, ale centr na Smékala na malé vápno šel poněkud dozadu – škoda, to by Dan asi zase uklidil do sítě. Ale pořád pozor vzadu – o tři minuty později nasadil ke střele z úhlu Vašíček, Murin byl krátký, míč skončil na břevně a po chvíli po dorážce i v naší síti – naštěstí se ale pískal ofsajd. V těchto chvílích nás soupeř mačkal, ale po další chybě Kuliga se Zálešákem střílel mimo z jasné tutovky opět Plichta. Anebo Demeter, který střílel přes Jurošku nebezpečně na zadní tyč.

Přesto ale nakonec bral tři body Baník. Nejprve ještě pálil po závaru vedle Harušťák, ale po další ubráněné akci soupeře našel skvostnou přihrávkou za obranu Harušťák Jaroně, který měl stále dostatek sil, utekl poslednímu obránci a s přehledem překonal Koláře – 2:1. Hosté se pochopitelně v samém závěru utkání pokoušeli alespoň vyrovnat, ale když střílel po dlouhém centru velezkušeného Mezlíka na zadní tyči nepřesně Malata, další akce jsme už pohlídali a radovali se z výhry.

Důležité vítězství po odpovědném výkonu a potěšitelných individuálních výkonech. Hrál se pěkný fotbal, bylo se na co dívat z obou stran. Takže makat dál a odehrát dobrý zápase v dalším kole v Uničově.

Kujwa klobása za 75 Kč ... Hmmm... Ale dobrá, z uzáku, kladné hodnocení převažuje i u klobásy.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 22. 08. 2021 | 871 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek