Nezaregistroval jsem zavčasu, že dneska reportuje ammy a dal jsem také dohromady článek, takže kdo si chcete vyplnit čas před dalším kulajarovým vydáním oblíbeného "Baník den poté", můžete nahlédnout níže.

FC Baník Ostrava: Budinský – Celba, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, Jirásek, Granečný (46. de Azevedo) – Baroš (C) (73. Kuzmanović), Diop (64. Smola)
FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Mareš – Žitný, Ljevaković (C) (76. Kodeš), Kučera, Moulis (55. Nazarov) – Vyhnal (78. Jindráček), Hora
Rozhodčí: Franěk – Koval, Dresler
Diváci: 7 083

Po dlouhé pauze mezi prvním a druhým kolem tentokráte měli kluci z Baníku jen nejkratší možnou pauzu. Poté co vítězně uzavřeli druhé ligové kolo v Karviné se dnes představili podruhé doma a hostili v posledních letech oblíbeného soupeře z Teplic. Tedy tým, kterému nenechali plný bodový zisk v uplynulých dvou sezonách. Naposledy skláři slavili výhru ve Vítkovicích v roce 2016, kdy se na výhře jedním gólem podílel pro dnešek vykartovaný Martin Fillo. Tehdy však ještě pálil (ve žlutomodrých barvách).
Oba týmy k zápasu nastupovaly v ne úplně dobrém rozpoložení. Hosté po osmigólové nakladačce v závěru minulé sezony začali doma tentokráte bůrem od Slávky a remizovali v Příbrami, domácí po nepřesvědčivých výkonech padli doma s Libercem a vyhráli tvrdé derby v Karviné.
Oba týmy sáhly k několika změnám v sestavě. Bohumil Páník vsadil na nové složení útoku kdy duo Baroš, Diop nahradilo exopavské Smolu s Kuzmanovičem, vykartovaného Filla nahradil odchovanec, loni hostující v druholigových Vítkovicích, Josef Celba. Hosté kvůli červené absenci Jakuba Mareše nasadili do útoku Vyhnala a do základní sestavy se dostali ještě Ljevakovič s Moulisem.

A právě Moulis se za důvěru odvděčil hned ve třetí minutě, když z levé strany předložil míč na penaltu Žitnému, který mezi nohami brankáře Budinského dostal míč do domácí brány - 0:1. Velký podíl na této brance měl bohužel hrdina zápasu v Karviné - Milan Jirásek, který přihrál Fleišmanovi na metr do špeku a jeho následnou ztrátu míče už se nepodařilo zažehnat. Kdo tedy čekal silný úvod domácích a úvodní branku v deváté minutě byl notně zaskočen.
Teplice se tak dostaly na koně a bylo jasné, že už se nikam nepohrnou a budou poctivě vzadu čekat na nějaký brejk. Baníkovcům se poměrně úspěšně dařilo držet míč a sem tam i dobře zakombinovat, dokonce i centry létaly do vápna. Jenže v něm tentokráte chyběla věž se jménem Smola, dvoum předchozím dobrým výkonům navzdory. A tak do vápna létaly spíše méně přesné centry na osamoceného Milana Baroše.
Výborný výkon v prvním poločase podal novic Reiter, několikrát precizně na své pravé straně provětral soupeřovu obranu, jen ta podpora ve vápně mu scházela. Přesto jsme se do několika nadějných situací dostali, ale vždy chyběl krok, nebo o půl metru posunout branku jako v případě Barošovy skluzové teče po nabídce Diopa z levé strany. Nebo náš nadějný ťukes ústící do samostatného úniku Diopa překazil sudí Franěk necitlivě neponechanou výhodou. Na druhou stranu, ruku na srdce, viděli jste už někdy Diopa proměnit samostatný únik tváří v tvář gólmanovi? Já ne, takže standardka mi přišla ve finále jako výhodnější řešení. Ke standardním situacím se povětšinou stavěl Jirásek, ale na svůj dobrý výkon z Karviné vůbec nenavázal a ze standardních situací jsme už několikátý zápas za sebou absolutně neohrozili soupeřovu bránu.
Že být odchovanec by automaticky nemělo znamenat mít flek v základní sestavě dnes do puntíku ukázal Denis Granečný. Dnes mi připadal jako kůň na Velké pardubické, vzal míč a jakoby s klapkami na očích běžel rovně, nic naplat že v běhl do třech soupeřů, kteří mu míč bezproblému odebrali. Nepodařil se mu ani žádný přesný, nadýchaný centr na Baryho jako předloni v Brně a svůj špatný výkon korunoval nezpracovaným jednoduchým míčem do autu, nebo přihrávkou na dva metry, která adresáta minula o metry tři. Že jeho výkon nebyl nic moc ukázalo poločasové střídání, kdy místo něj trenér Páník vypustil na hřiště De Azeveda. A takto brzské střídání opravdu není Bobova doména.

Že jsme před sezonou z Opavy opravdu přivedli magnet na penalty se ukázalo v 66. minutě, kdy byl Tomáš Smola na hřišti teprve dvě minuty. Centr ze strany, teč rukou hostujícího hráče, hvizd a penalta. Tentokráte žádný přihraný pád, nicméně na tu dálku mi i tahle desítka přišla poněkud přísná (opakovačku jsem ještě neviděl). Video ji však posvětilo, a tak se šlo kopat.
Dnes nebylo k vidění bizarní představení "Kdo to chcete kopnout?". Míč si hned sebevědomě vzal Milan Baroš, který začal nepříznivou sérii neproměněných penalt v květnu 2018 prachbídně kopnutou penaltou v Boleslavi. Po něm se předvedli ještě Fillo (doma Brno), Fleišman (doma Plzeň), Hrubý (doma Liberec). Stejně jako proti Liberci, i dnes jsem o úspěšné exekuci přesvědčený nebyl, byl bych asi jedině v případě, že by si míč vzal Kuzma. Jenže ten proti Liberci už nebyl na place, dnes v době kopu ještě čekal na lavičce. No a Milan penaltu kopl na stejnou stranu jako v Bolce, kopl ji podobně špatně, sice k tyči ale ve výšce tak akorát pro ruce dlouhána Grigara, a ten ji tak bez větších problému lapil. Rázem jsme se dostali do nóbl společnosti Zlína s Klokanem a vedeme tabulku týmů v sérii neproměměných ligových penalt s pěti zářezy v řadě.
Kuzma se na hřiště dostal v 73. minutě a po slabém výkonu v Karviné ho dnes těch dvacet minut bylo všude plno. Dokonce i do šance se dostal, když si v šestnáctce zády k bráně dobře pokryl míč, otočil se s ním ale Grigara také nepřekonal. Ve zbytku zápasu už to byla spíš křeč a platonické obléhání hostující brány. Hosté navíc závěr hráli zkušeně a drahocené vteřiny uloupili zejména díky Horovým tanečkům u rohového praporku.
A tak se ozval závěrečný Fraňkův hvizd a z ochozů hromové "Páník ven!". Trenér v průběhu zápasu rezignoval na rozehrávky ve dvou, zareaguje i na hlas tribun a rezignuje i na svůj trenérský post? Podle pozápasových rozhovorů to tak nevypadá.

Na jednu stranu dnešní výkon byl oproti Liberci opravdu lepší, místy už se na to dalo i dívat a mělo to myšlenku. Za to že nedokážeme proměnit ani penaltu nemůže trenér. Ale těch negativ je ve hře pořád hodně. Bude se opakovat scénář jako po prvním kole? Po prohře doma revanš na půdě rivala ve slezském derby? Snad ano!

| Autor: Hellik | Vydáno dne 26. 07. 2019 | 1527 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek