Hrubý hrubě ovlivnil zápas :-)

FC Baník Ostrava – Spartak Trnava 2:1 (0:1)

Hráno 8. července 2017 v 11:00 hodin v Kroměříži

Řidič baníkovského autobusu dojel vlakem do Kroměříže, nakopl zaparkovaný koráb, přistavil ho couváním k hotelu (nepřekážej na křižovatce, když jedou frajeři :-), naložila se veškerá bagáž kromě té od Baryho a Zapy (ti dostali opušťák), naložili se hráči a jelo se na stadion ukončit kroměřížské soustředění zápasem proti družebnímu Spartaku Trnava. Natěšení diváci přivítali v horkém dopoledni poprvé v přípravě uzdraveného de Azeveda (tejpy na zádech se ale táhly až nad límec dresu), na stoperu další pokus s Jakubovem a do kasy v kabině další prachy za kapitánskou pásku na ruce Šašinky.

Sestavy:
Baník: Vašek (46. Šustr) - Celba (61. Mondek), Jakubov, Pokorný, Sus - Hykel (61. Mondek), Hlinka (61. Panić), Hrubý (K od 61. minuty), De Azevedo - Smékal (61. Poznar), J. Šašinka (61. Šindelář)
Trnava: Jakubech - Lukić (46. Jirka), Hladík (64. Oravec), Godál, Čonka (64. Janso) - Pehlivan (64. Greššák), Greššák (46. Tomovič) - Kadlec, Mihálik (46. Yao), Čanturišvili (64. Čeredničenko) - Egho (78. Bogdanovski)

Diváků: 1054 (jak je možné, že visí vlajky nedružebních klubů vedle sebe, to je bordel maximální :-) :-) :-) Asi šlo opravdu o přátelské mezistátní utkání, jak nahlásil místní spíkr. Mne osobně návštěva hodně zklamala – čekal jsem více fans z obou stran. Známé postavičky a obličeje k vidění nebyli, ostatní dali asi přednost internetovému streamu anebo ty baby zkrátka potřetí na kroměřížskou zámeckou zahradu nedostali...

Domácí pořadatelé potěšili na úvod hymnou Baníku (a v pauze Fotbalem od Nohavice), ale to byla na dlouhých deset minut bohužel jediná naše radost, když se většinu této doby hrálo mezi šestnáctkami. Za celou dobu se ve vápně soupeře objevila jednou sporadicky Trnava, ale pak rozpumpoval fanoušky skvělým šedesátimetrovým sprintem de Azevedo, střela z plného běhu však mířila dva metry vedle pravé tyče.

Spartak měl obrovskou šanci po čtvrthodince, kdy šel Sus zbytečně tvrdě do těla Kadlecovi, Zelinka to foukl dva metry před vápnem přímo proti brance, ale Čonka napálil míč ze standardky přímo o hrudi Šašinky. Aktivně se snažil hrát i Baník, ale ani Šašinka ani de Azevedo ani Sus se postupně do zakončení nedostali. Trnavští se snažili kontrovat, ale střelecký pokus Greššáka byl zastřelením do vedlejšího terče (čti pět metrů vedle). Vyrovnaná hra plná nepřesností pokračovala tím, že poté, co ustál Šašinka skvěle souboj a byl faulován, kopl Hrubý nepřesně standardku. Následoval brejk dvou na dva, který zastavil až odhodlaně se vracející Sus.

No nebyl to moc pěkný pohled. Neúspěšné byly i rohy na obou stranách (po našem Šašinka hlavou do gólmana, po jejich míč přímo do rukou Vaška). Hezkou akci jsme ale vytáhli v 32. minutě – Hrubý začal akci, míč dostal doleva Sus, na krásný centr si na zadní tyči nabíhal Hykel, hlavička v jasné tutovce však šla dva metry vedle tyče!!! Ze standardní situace se pět minut před přestávkou neprosadil ani Hlinka, když to poslal snad tři metry nad branku...

Opravdu rušno začalo být ve 43. minutě - Hyklův skvělý centr do ohně odvrátil Hladík pouze k de Azevedovi, ten poslal před branku střílený centr, Šašinka mohl hlavičkovat kdekoli jinde než doprostřed branky a protože se mu jiný prostor branky najít nepodařilo, nechal vyniknout gólmana Jakubecha – to měl být jasný gól... Akce ale ještě nekončila, protože Hykel získal odražený míč, dal ho Celbovi, ten našel Smékala, který přihrál do skvělé šance Hrubému, jehož technická střela k tyči skončila opět na Jakubechovi. V nejlepších okamžicích první půle šli trnavští hned do brejku a po roztáhnutí na pravou stranu poslal Lukic skvělý centr na neobsazeného Egho, který hlavičkoval zbrkle přímo na Vaška.

Vzrušení na obou stranách probudilo diváky a zdálo se, že do šaten se půjde za nerozhodného stavu 0:0. Nešlo. Při postupné rozehrávce Trnavy přistoupil Pokorný velmi laxně k souboji s Kadlecem, následovalo roztáhnutí do levé strany, Celba nechal za sebe zaběhnout Pehlivana, následovala přihrávka na pětník, kde Chanturischvili přetlačil Suse a Vašek neměl proti střele po zemi šanci – 0:1 pro družbu a po chvíli odpískal Zelinka pauzu.

Do druhého poločasu něco prostřídala Trnava, my jsme nechali na trávníku úvodní sestavu až na gólmana. Po pěti minutách mohla Trnava zvýšit, protože do vápna poslal zleva hezký míč Čonka, Egho se otočil s balónem kolem Celby a vyslal střelu pouze kousíček vedle pravé tyče. O minutu později zkopírovaná akce – zase zleva zase Čonka zase do vápna zase na Egho, ten by sám, zkoušel to na druhou tyč, ale zase mu kousek chyběl! Kontrovali jsme právě Celbou míčem na hranici vápna, Smékal hlavou ještě nedosáhl, odražený míč šel však k Hrubému, který pálil z hranice pokutového území tři metry vedle pravé tyče.

Po hodině hry jsme pětinásobně vystřídali, kapitánská páska šla na ruku Hrubého, Jakubov šel do útoku a na hřišti zůstal (k mému překvapení) do konce zápasu i výborně hrající de Azevedo – po zranění přece jenom velká porce minut. Chvilku se sestava sehrávala, ale v 67. minutě ve snaze o vyrovnání udeřila, když právě Brazilec vybojoval míč ve středu, následovala akce na levé straně Sus – Helešic, ten poslal centr po zemi, ale Jakubov ho v dobré pozici napálil z voleje vysoko nad branku. Trnava opět kontrovala - asi puštěný ofsajd Godálovi, přihrávka na Greššáka, bombu k levé tyči famózně vyrazil Šustr a následovala ještě hlavička nad z dorážky v podání Egho.

Baník nechtěl prohrát a to se mi líbilo. V závěrečných minutách byl jasně lepším týmem a šel do toho naplno. V 73. minutě vysunul Poznara Hrubý mezi dva hráče, by z toho faul a velice nadějná standardka ze sedmnácti metrů trochu zleva, de Azevedo sice dostal míč nad zeď, ale v úspěchu mu stál připravený brankář. O chvilku později jsme Helešicem výborně poslali výkop trnavského brankáře dlouhým pasem zpět na útočnou polovinu na Poznara, ten oklamal Oravce, přihrávku poslal Jakubov vynikající patičkou dál na Hrubého a ten ač tísněn Jansom dokázal vystřelit k pravé tyči brankáře – 1:1 !!! Vyskočil jsem ze sedadla a zařval, bo můj oblíbenec Helešic a k tomu Hrubý!!!

A Baníku to nestačilo! Šel za třetí kroměřížskou výhrou a za svou snahu byl odměněn druhým – a vítězným – gólem. Opět to bylo po výkopu trnavského brankáře, kdy míč od Privata odskočil k Hrubému, ten roztáhl napravo na de Azeveda, který odcentroval přes Jansa a na zadní tyči doklepl pohodlně Poznar – 2:1 pro NUN. Trnava ještě zahrozila akcí Jirky, Privat na míč nedosáhl, akce ale pokračovala zleva a vyvrcholila střelou Jansa přes dva hráče – Šustr ji moc neviděl, ale přesto výborným zákrokem nadvakrát akci ukončil. No a tři minutky před koncem to zkusil ještě Poznar, z hranice vápna mířil k pravé tyči, ale skóre už nezměnil. Konec, výhra 2:1.

Můj názor:

- hodně dobrý pocit z toho, že se kluci v úplném závěru kousli a výsledek otočili
- škoda neproměněných šancí (Hykel, Šašinka, Jakubov), mohlo to být jasnější
- na druhou stranu chápu, že toho už měli kluci za necelé dva týdny dost. Na třetí stranu před tím zase měli čtyři týdny veget :-)
- super výkon Carlosa, na tom se dá určitě stavět a cením i to, že vydržel celých 90 minut (po zápase já: „Carlos, máš dost, ne?“ On: „Ty vole.“ :-)
- jeden z mála vítězných zápasů, ve kterých nechytil Vašek dva góly, asi to bylo naší super obranou :-)
- Hrubý? Jeden gól dal a druhou gólovou akci založil. Tak co myslíte? Hanba Hanlivým Hanitelům Hrozně Hrajícího Hrubého. Huš, hajzli! Heute Hlasitě Halekejme Háááálejuja!
- tak za týden do Kielce na Baník – AEK, jazda :-)
- tak dneska na výhru dvanáctiletý venezuelský rum Diplomático Reserva Exclusiv. Pro Washeka – zase jenom dvě štamprle :-)
- nejenom na výhru, ale i na zapití pachutě z toho opravdu hrozného uzeného cigára, které tam dneska frajeři prezentovali jako novinku. Hrozný Hnus, Hanáčtí Hošani.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 08. 07. 2017 | 1873 přečtení | Počet komentářů: 14 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek