FK Baumit Jablonec - FC Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Karty: 49. Doležal, 74. Břečka – 61. Mešaninov

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman (C) – Kratochvíl, Trávník (82. R. Acosta), Považanec (87. T. Pilík), Jovović (90. Vatajelu) – Doležal.
FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Bolf (85. Pazdera), Mešaninov, R. Hrubý (63. Jirásek), Holzer – Kuzmanović (54. Diop), O. Šašinka.
Rozhodčí: Machálek – Kotík, Caletka
Diváci: 2 887

Ke třetímu venkovnímu utkání v řadě, z toho podruhé do Jablonce dnes zamířili hráči Baníku k druhému kolu Finále Fortuna ligy. Bohužel ani tentokrát se nám nepodařilo bodovat, natož vstřelit gól. Byli jsme jakoby ochrnutí na půl těla. Na vlastní polovině nám bránění ještě jakž takž šlo, ale jakmile jsme s míčem překročili polovinu hřiště, tak to byla bída. Když se nám vepředu nedařilo držet míč, měli jsme si pomoct aspoň standardkami. Bohužel díky té pasivitě jsme se v prvním poločase dostali jenom ke třem a jejich zahrávání bylo prachbídné. Dva centry skončily na noze prvního obránce, třetí přeletěl centrum dění před bránou Hrubého asi o deset metrů. Slabý zápas odehrál na štítu Mešaninov, který prakticky v každém souboji fauloval, ani dopředu nedokázal nahrát přesně, jako bonus dohrával se žlutou kartou a pro zbytek nadstavby je tak v karetním ohrožení. V prvním poločase se mezi tyče vlezly pouze dvě střely, tu nebezpečnější paradoxně vyprodukoval Ondra Šašinka, který ranou z dálky vylekal Hrubého.
Nováčkovskou daň si vybral nováček v základní sestavě Jakub Bolf, který v šestnáctce přidržel při výskoku domácího Sobola a sudí Machálek foukl penaltu, kterou mu posvětilo i video. Z té se nemýlil Trávník a otevřel skóre - 1:0.
Kdo očekával, že to naše kluky nakopne k nějaké zajímavé hře kupředu, byl zklamán. V naší hře se ani přes prostřídání v útočných řadách nezměnilo nic, a tak nejnebezpečnějším okamžikem na naší straně byl trestňák kopnutý Jirkou Fleišmanem, který však bohužel síť pohladil jen z horní strany. Naopak vzadu to začínalo hořet víc a víc. Veškeré naděje na bodový zisk utnul v 81. minutě Doležal, který po trma vrmě v našem vápně pohodlně doklepl míč za bezmocného Budinského. Viktor nás v závěru podržel ještě před další tutovkou domácích, a tak jsme si nakonec mohli připsat zase o gólík menší porážku. Po výprascích 4:0,3:0 a 2:0 by měla následovat prohra o gól. Otázkou je, jestli se tato řada týká pouze venkovních zápasů, anebo jestli si všechny body z Ostravy odveze v úterý Liberec. To by bylo nemilé. Bob v pozápasovém rozhovoru řekl, že hráči mají dva vrcholy do konce sezony, a to zápas v úterý a pak ve středu. Takže důležitost tohoto zápasu je v kabině dobře známa. Naštěstí jej hrajeme doma, kde jsme aktuálně mnohem silnější a my fanoušci určitě klukům pomůžeme a body doma zůstanou!

Věříme a věřit budem!!

| Autor: Hellik | Vydáno dne 11. 05. 2019 | 1508 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek