Metr sem, metr tam...

Po reprezentační přestávce se vrátil kolotoč Fortuna Ligy, naši chlapci zajížděli na půdu Teplic, kterým měli po domácí porážce z úvodu soutěže co vracet. Další otázkou bylo, jakým způsobem se ve venkovním utkání budou prezentovat. Zatím to bylo ode zdi ke zdi, na půdě outsiderů výhra, na půdě týmů z TOP5 vcelku jasná prohra. Teplice tabulkově i formou posledních zápasů spadaly do kategorie outsiderů, takže optimisté si brousili zuby na všechny tři body.

FK Teplice - FC Baník Ostrava 1:1 (0:0)
Branky: 66.Řezníček (ofsajd) - 49.Stronati (nepenalta)

Sestavy:
FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, P. Mareš – Kodeš (56. Nazarov), Kučera, Žitný (90. Knapík), Hyčka (56. Radosta) – Jakub Řezníček, J. Mareš (C)
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) (71. Granečný) – Holzer (81. de Azevedo), Procházka, Jánoš, R. Hrubý – Kuzmanović, Diop (87. Smola)
Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Caletka
Diváci: 3340

Otázkou také bylo, v jaké sestavě bílo-modří borci k zápasu nastoupí, jelikož v týdnu šly zprávy o tom, že marodka je kompletně vyprázdněná a trenér má tedy po dlouhé době k dispozici široký, kvalitní kádr. Jenže ouha, dvojice Baroš, Reiter se vůbec neobjevila v zápise o utkání. Byly to tanečky ke zmatení soupeře, nebo se oba opravdu v předzápasový den opět zranili? Těžko říct, ale jestli se zvolila taktika mlžit a pak na zmateného soupeře vypustit tři stopery a Danečka na pravé záloze, tak to tedy kloubouk dolů. Nicméně ze základní sestavy byli nejvíce opaření právě ti tříbodoví optimisti.
Takže tři stopeři, velmi těžký terén, ideální podmínky pro Bobovu válku. Když se k tomu přidá, že si v úvodních dvaceti minutách nebyli kluci schopní dát dvě přesné přihrávky za sebou, natož poslat kvalitní centr do vápna, veškeré nadšení z návratu ligového fotbalu bylo tatam.

Jenže po pětadvaceti minutách oboustranného běžeckého atletického cvičení povětšinou s absencí míče začali baníkovci své přihrávky zpřesňovat a rázem se obraz hry obracel a Baník získával více ze hry. Po zkušenostech se smrtící desetiminutovkou ze zápasů s Příbramí a Zlínem jsme mohli doufat, že by se něco podobného mohlo udát i v tomto zápase. A dvě gólovky také přišly!
Nejprve pěkný kombinační průnik po levé straně hřiště, kdy Robert Hrubý pronikl do vápna a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Kuzmu. Bohužel ta poslední přihrávka postrádala kousek přesnosti, když Kuzmovi míč nešel proti levé noze v pohybu, ale šel proti stojné pravé. Kuzma nicméně pohotově zareagoval a balon nasměroval přízemně a prudce na Grigara. Ten však nezklamal a šanci vykryl.
Za pár minut se rohový kop dostal až na zadní tyč, kde Martin Fillo přetlačil svého obránce a hlavou Grigara překonal. Jenže na zadní tyči stál Vondrášek, který míč odkopl do bezpečí.
Jedna šance, druhá šance. To půjde, říkal jsem si, do poločasu tam míč dotlačíme. Ale bohužel touhle šancí náš tlak prakticky skončil a do kabin se šlo bez branek.

Jenže hned po pauze se začaly dít věci, Kuzma pádí sám na Grigara, a předvápnem ho smete Jeřábek. Přímák a červená, tak jako tomu bylo v TV utkání Olomouc - Slavia. K údivu všech ale asimetr Královec vidí faul asi o metr více vepředu, a tedy v šestnácte a píská penaltu. Nutno podotknout, že pro nás spíš za trest...
Žádne "chcete mě" v podání Diopa tentokráte nepřichází, míč si rychle bere Zio a staví si ho na puntík. Budu věřit, že si počkal na Grigarův pohyb, a proto jeho střela nemusela být nijak umístěná. Každopádně Grigar skočil na druhou stranu, Zio prostor branky trefil a Baník se tak v tabulce neproměněných ligových penalt v řadě zastavil na čísle 5 a od dua vršovický Klokan, švec ze Zlína se na čele této tabulky neodpoutal. Baník vedl od 49. minuty 1:0!
Obraz hry se moc nezměnil a fotbal byl i nadále oboustraně nemastný, neslaný.
Pojistku mohl přidat Adam Jánoš, který si šikovně individuálně obhodil beka a ze strany vniknul s míčem do vápna. Dobře postaveného Kuzmu ve druhé vlně si nevybral a vystřelil, bohužel branku netrefil.
A tak vyrovnal na druhé straně Řezníček. Poprvé v 59. minutě, tam ještě asimetr Nádvorník správně odhalil jeho asi metrový ofsajd a branka tak neplatila. V 66. minutě to Řezníček zkusil znovu, zaběhl si asi metr za naše tři stopery a praporkář ho opět k údivu všech nechal běžet samotného na Laštůvku. Ten byl z toho ofsajdu natolik opařený, že se ani nepokusil vyběhnout a rozhodit soupeřova útočníka, který tak bez potíží mezi nohami Laštůvky vyrovnal - 1:1!.
Nutno podotknout, že vyrovnávacímu gólu předcházela naše oblíbená lahůdka - totálně zmrvené přečíslení v rychlém brejku. Který zprava táhl Hrubý, z leva mu pelášil Kuzma, ale míč dostal špatně, takže si pro něj musel až na roh vápna, naběhnutého Fleišmana si ke spolupráci nevybral, poslal špatný, slabý centr na malé vápno, který sebral Grigar a založil brejk na druhou stranu. Kuzma se místo Fleišmana ani sprintem k Řezníčkovi vrátit nestihl a problém byl na světě.

Teplice najednou ožily a byly o dost aktivnější, prudký Řezníčkův pas na malé vápno ale odklidil Pokorný a tím prakticky utnul naději domácích na plný bodový zisk.
Na druhé straně měli dobré šance nejprve Diop, který také mohl vybídnout ke skórování z druhé vlny naběhnuvšího Kuzmu, ale i jeho rána byla dobrá, bohužel ji obránce přizvedl na roh. A v závěru ještě Denis Granečný poslal pěkný pas na naběhnutého Filla, tomu však úplně nevyšel první kontakt s míčem a následná střela, kterou táhl z pod těla už bohužel postrádala potřebnou přesnost.

A tak jsme sice konečně venku neprohráli, ale body do tabulky pravdy, které nám soupeř v červenci sebral, jsme zpět nezískali. Po 17 kolech jsme tak o bod v mínusu a v regulérní tabulce se jen zuby nehty držíme v elitní šestce.
V pátek máme doma derby s Opavou, která vyměnila kouče a překvapivě vyhrála. Asi nejsem sám, kdo tipuje, že to bude válka...

| Autor: Hellik | Vydáno dne 25. 11. 2019 | 1453 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek