Na Lipinu to prostě neumíme

Sobota krátce po poledni, první jarní zápas druhé ligy venku, na stadiónu tisíce zvědavých fanoušků, nakolik se hra venku proti podzimu změnila. Proti nám soupeř, který na podzim ve vyhnanství statečně vzdoroval a odvezl si přijatelnou porážku 2:1, soupeř na kterého jsme v Lipině nevyzráli ani za komančů v lize, ani za tenisáků v Poháru. Jak to půjde v druhé lize?

V týdnu bylo škaredě, chladno, sychravo – Radegast před zápasem sestoupil z Pusteven do prostoru kolem hlavní pokladny a přibral sebou sluníčko. Z pozice pod hodinama se těžko odhadoval počet fanoušků ať už v sektoru nebo na celém stadiónu – tipl bych si, že návštěva překonala většinu prvoligových návštěv kola. Baníček přivedl do zápasu jako kapitán při absenci Zápotočného Vašek v sestavě Vašek – Breda, Pokorný, Mešaninov, Helešic - Mičola, Hlinka, Hrubý - Sus, De Azevedo, Stáňa.

Hned od výkopu jsme se snažili být aktivní, domácí proti nám vyrukovali s těsnou tvrdou obranou, od začátku zápasu ani tak nežrali trávu, ale spíš ryli pyskem zem. Nevypustili jediný souboj, nedali našim klukům metr místa. Jedinou výjimkou byl gólman, který (stejně jako v minulém kole Tvrdoň) od začátku zápasu předváděl slušný mámvpičismus – ke každé standardce, co rozehrával z hloubi pole, šel rozvážným krokem, než došel k míči, tak stihl přečíst noviny a probrat s agentem, zda rozehrát po zemi či nákopem. Co standardka – to 2min v 3,14či – o svačině nastavená minuta :-)

Zpátky ale na plac – naši se sice snažili, ale stačila první standardka domácích v 7.min na naši půli, nákop do vápna, beci to neodkopli, k míči se dostal Literák a zblízka prostřelil Vaška. Ten marně jako kapitán dlouho diskutoval s hlavním, gestikuloval na lajnového – neukecal nic a bylo to 1:0. Naši bušili dál – přes územní převahu ale šance nikde – až v 19.min po sérií rohů neplatilo pravidlo spoza paneláku tři rohy = penalta, ale po totální trmě-vrmě ve vápně zblízka jeden z našich konečně napálil míč pod víko – a začínalo se znovu. Do konce poločasu se obraz hry nezměnil – naši dobývali pevnou tvrz, domácí hrozili z brejků a především ze standardek – po dlouhých nákopech naše obrana neskutečně hořela (po jednom nákopu to možná i smrdělo penaltou), tak se do kabin šlo za stavu 1:1.

Do druhé půle jsme znovu vstoupili aktivně, na rozdíl od první půle ale mohli také skórovat. Mihalek po centru boxoval tak, ža sám zůstal mimo bránu a před našima zívala prázdná brána. Jak se dá z pozice někde mezi penaltou a hranicí vápna bránu minout asi ještě pořád Pokorný přemýšlí… Málem přišlo otřepané nedáš-dostaneš, hned z protiútoku hasil Vašek gólovou dorážku na malém vápně. Naši čím dál víc utahovali šrouby, v 56.min to vypadalo možná na pentli i na druhé straně, v 65.min další střela do odkryté brány po boxování Mihalka sražena na roh, cca 10-15min to vypadalo, že domácí neví kam skočit – pak ale v 70.min po rohu odražený míč, na půlce frajer místo odehrání ztrácí míč a domácí jdou najednou tři na jednoho. Zbrklostí v tuto chvíli šanci ještě nevyužili, ale bylo to varování – ze kterého se obrana nepoučila. Další nedůraz minutu později už skončil po životní trefě Vyškočila nůžkama za Vaškem – a bylo jasné, že je zle…

Naši to samozřejmě nezabalili, dál do soupeře bušili – ten se ale po gólu najednou dostal na pokraj fyzických sil, každou chvíli se i dva hráči na opačných koncích hřiště váleli v křečích, vypadalo to, že melou z posledního – sami jsme jim ale nechali možnost to dohrát za tři body. Hned po gólu Mičolka potáhne až k lajně, dá na pětku pod sebe, Hrubý to má proti noze a musel by to dostat do kisně i s gólmanem – bohužel střílel frajer v horší pozici – a trefil jen střed brány. Několikrát jdeme do přečíslení, beci nestíhají – ale proč to hrát po zemi… Nesmyslný nákop buď mezi dvě věže nebo až k rohovému praporku – a ze šance není nic. Chvilku před koncem standardka zprava z vápna – pozice spíš pro leváka – Hrubý trefuje zeď. Pak už to domácí takticku uzdržovali u praporku, pár teatrálních pádů, další diskuze Vaška se sudím – ten sice nastavil 5min – ale minimálně tři z nich domácí proleželi, ale to už bylo jasné, že z naší strany to je křeč, která skončila druhou porážkou v soutěži.

Pár postřehů
- obrana při nákopech soupeře hodně zmatkovala
- ze hry snad nevystřelíme
- několikrát se v zápase míč odrážel o obou vápnech – bez důrazu před Vaškem gól dostaneme, na druhé straně to mezi tyče nedotlačíme
- těžko říct, proč to nakopáváme do prostoru nikoho, když jdeme tři na dva místo kombinace po zemi
- je celkem slušný nesmysl po zápase (byť ve spřáteleném městě) provokovat odcházející fanoušky poraženého týmu - to sis chlapče fakt myslel, že Tě někdo nepropleskne?
- tabulkově se „v podstatě“ zatím nic neděje, lepší je dostat políček na Lipině než za týden – ale něco to chce v těch zápasech venku změnit. Vozit kříž nebo porážku, s tím se cíl sezóny bude plnit těžko. Ano, každý soupeř hraje proti nám na 120% možná i víc, ale to už po podzimu víme – někdy to hrajeme zbytečně složitě (a dáváma soupeři prostor ubránit to důrazem). Hlavy vzhůru chlapi, za týden zašlapejte do země Opavu a na včerejší Lipinu si nikdo ani nevzpomene

| Autor: ammy | Vydáno dne 12. 03. 2017 | 1812 přečtení | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek