Plzeň - Baník 2:1 (1:1)

Po dvou zlepšených výkonech vycestovali naši kluci k zápasu na půdu druhé Plzně. Díky ostatním výsledkům by je v případě jakéhokoliv bodového zisku z elitní skupiny vyhnala jen teoretická shoda okolností. Bohužel dneska to na výhru nebylo, nezpůsobil to špatný výkon hráčů, ale bezchybný výkon Orla. Jen tu penaltu mu Chorý zkomplikoval a musel ji odvolat. Takže si tu šestku uhrajeme v Derby!

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava
Střelci:45+1. Chorý, 85. Beaugel - 39.Stronati
Karty:57. Řezník - 42. Fleišman, 58. Fillo, 78. Stronati
Červená: 90. Beaugel
Diváků: 9725 ks (dneska v Plzni táhli očividně jen Oceláři)

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Brabec, R. Hubník (C), Limberský – Procházka, Hrošovský – Kayamba (46. Kovařík), Čermák (77. Pačinda), J. Kopic – Chorý (50. Beaugel), Orel
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Procházka, Fillo, Stronati, Fleišman (C) – Holzer, Jánoš (90. Mešaninov), Jirásek, Granečný (87. Hrubý) – Kuzmanović (87. O.Šašinka), Diop.

Něco málo o zápase:
7. Roh domácích na krátko, Limberský posouvá na Kayambu, ten střílel zpoza vápna, Lašty skvěle vytáhl na roh, z něho už nic.
9. Jirásek centr zleva na malé vápno, postupně nedosáhl Kuzma, Diop ani Holzer, takže odkop Hrušky.
11 Fillo pěkný dloubáček na Kuzmu do vápna, toho k zakončení odkopem na roh nepustil Řezník.
13 Jirásek předvedl supr dloubáček za obranu na Granečného, ten si pěkně prvním dotekem zpracoval do běhu. Zakončit ho nenechal Řízek, z centru pak nic nebylo.
15 Kayamba se snažil frnknout Fleišmanovi, ten mu skluzem míč vypíchl a hrál ho přes Kayambu, takže odkop od Laštyho.
Stronati na půlce precizně ztlumil odkop a nahrával kolmicí na Kuzmu, toho zakřižovali obránci a míč mohl odkopnout Hruška.
18. "plzeňská" penalta...
22. tak ne, bohužel pro Orla je na stadioně ještě jestřáb s videem a to ho usvědčilo z hlouposti.
29 Naši šli dva na jednoho po dobré kombinaci na prostředku, táhl míč Kuzma až do vápna, mohl dát pod sebe na úplně volného Filla, zkusil vystřelit sám, bohužel přestřelil.
33. Řezník hlavičkoval na zadní tyči, trefil Laštůvku, takže roh. Během pár minut po gólovce na obou stranách.
39. Zblokovaná střela na roh, ten rozehrál Kuzma, na přední tyči protečoval Diop a na zadní tyči byl sám před okdrytou bránou Stronati, který neměl problém branku trefit a otevřít skóre zápasu.
41. Limberský mohl po odraženém míči srovnat ale volejem minul. 45. Před šestnáctkou Fillo odblokoval soupeře, ale jelikož černoprdelník tlačí káru Plzni, vyrobil z toho faul. Centr proměnil ve vyrovnávací branku Chorý - 1:1.
V sedmiminutovém nastavení tlačil převážně Baník, dobře kombinoval a po jedné takové akci se do gólovky dostal Fleišman, jehož střelocentr dloubáčkem už směřoval do brány, než ho z brankové čáry o břevno vykopl Hubník. Škoda, chyběly centimetry.
Po sedmi avizovaných minutách nastavení ukončil sudí poločas v čase 45+8, ještě v té extra minutě pustil faul domácích na půlce a nechal je jít do rychlého brejku,l ale z něho se naštěstí neurodilo.
47. Stronati přesně vyslal Fleišmana, jehož centr z lajny před bránou šikovně, leč nedůrazně tečoval Diop. Hruška tak neměl problém míč chytitl.
49. Pěkná kombinace kolem vápna Plzně skončila nepřesným pokusem o centr Kuzmou, když mu míč sjel po kopačce. Následoval odkop Hrušky.
50. Fillo si namazal na lajně na chleba Chorého, který se při Fillově zaseknutí zranil a lehnul. Vrba hned zavolal ke střídání Beaugela. Naši kombinovali a kombinaci přerušil hvizdem Orel. Nemáme přerušovat hru, jenom při podezření na zranění hlavy???
54. Zpoza vápna zkusil levou vypálit Kuzma, Hrušku jeho střela v nedbalkách nenachytala.
57. Řezník na půlce stáhl Diopa, za což viděl žlutou. Rozehrávku do vápna odvrátil Beaugel k Jánošovi, jen si míč jedním dotekem připravil a druhým poslal pumelici těsně vedle brány. Tady by se mohl Hruška jen ohlédnout.
58. Žlutou viděl i Fillo a v základní fázi ligy bude odpočívat.
Po naší tříminutovce přišla tříminutovka držení míče domácích. K většímu vzruchu před brankami ale nedošlo.
67. Precizní presink FCB donutil domácí beky k rozehrávce na Hrušku, a ten odkopl do autu.
Nejprve Orel otočil roh našich v odkop Hrušky, o minutu později naremploval u lajny bek Fleišmana, sudí mu ukázal, ať vstává...Náš kotel to nevidí, protože se na pár minut ukryl pod modro-bílou plachtu s logem toho nejlepšího klubu u nás!
70. Trma vrma v našem vápně, kdy se ke střele dostal Beaugel, fantasticky ho vychytal Laštůvka!
Začali jsme ztrácet střed hřiště a běhali bez balonu. Na vyčerpání Jiráska chtěl Bob zareagovat jeho střídáním za Hrubého. Bohužel, než to stihl provést, dlouhý nákop do vápna sklepl Řezník před prázdnou bránu Beaugelovi - 2:1
Na záznamu na stadioně bylo vidět, že Řezník byl v ofsajdu, hráči FCB vehementně protestovali, bohužel Orel se na video podívat nešel.
Dvojí střídání - za Kuzmu šel Ondra Šašinka, za Granečného pak Robert Hrubý.
90. Druhá žlutá pro Beaugela, a ten jde do sprch.
KONEC.
Dneska se tady bodovat nedalo, dokážu pochopit, že sudí je marný. Ale to musí kazit na obě strany. Tady mohli plzeňští klidně Orlovi tleskat nad hlavou (kdyby však měli vůbec důvod), taky by po vzoru Beneše dělal, že to nevidí..

Nicméně by určitě nemělo v kontextu zápasu zapadnout, že naši kluci podali opět výborný, bojovný výkon, za což je třeba jim poděkovat! Makají jeden za druhého, zajišťují se, hecují se. Po tom bídném vstupu do jara radost pohledět. Aplikují velmi náročný styl, takže není divu, že ke konci dochází síly. Tam asi měl dříve reagovat střídáním trenér, abychom neztráceli tak moc půdu pod nohami. Nevadí, bodová ztráta po takovém průběhu a výkonu se dá překousnout. Snad nám nyní kluci dopřejí radost v podobě vítězství v derby, utvrdí šestku po základní části a rozjedou kola v honbě za konečným čtvrtým místem a vítězstvím v poháru!
Hoši děkujem!

| Autor: Hellik | Vydáno dne 13. 04. 2019 | 1597 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek