Proč neustále jen o gól ???

FC Baník Ostrava – FK Varnsdorf 1:0 (0:0) První ze série tří domácích zápasů jsme začali proti celku z Varnsdorfu a byl to boj zejména s koncovkou, než se soupeřem, jelikož ten se moc k ničemu neměl.

Sestavy:
FC Baník Ostrava: Vašek – Sus (81. Mondek), Pokorný, Zápotočný (C), Helešic – Hučko, Hrubý, Nerad (46. Mičola), Hlinka, Breda – Jakubov (46. Urgela).
FK Varnsdorf: Samoel – Novotný, Zieris (C), Lischka, Knejzlík – Beránek (75. Švantner), Zbrožek – Bláha, Durdević (71. Dordič), Richter (66. Bílek) – Fotr.
ŽK: Urgela, Knejzlík, Zieris
Diváků: 3 380 ks

Baník nastoupil celý v bílém, hosté ve žlutém. Na úvod se ještě jednou zavzpomínalo na Frantu Rajtorala, nikoliv však klasickou minutou ticha, ale povedeným medailonkem z fotek, doplněným o text a písničku Jarka Nohavici.

Pak už se šlo na věc a hned v první minutě po pěkné akci z levé strany jsme mohli jít do vedení, kdy pěkný pas po zemi na hranu malého vápna poslal Helešic, ale Nerad slabou patičkou jen daroval míč brankáři.
Naši kluci se snažili nadále kombinovat, poučeni z minulého domácího zápasu, se to nesnažili hrát tolik středem, ale roztahovali hru po stranách, nebo přetahovali hru dlouhými a přesnými (!) pasy z jedné strany na druhou. Nicméně recept na pružný blok soupeře nenecházeli. Varnsdorf vsadil na čistý beton, kdy měl všech deset hráčů napěchovaných na patnácti metrech od konce jejich vápna, takže vlastně ani neměli moc šancí na brejky, jelikož jejich útočníci byli zataženi hluboko před půlkou hřiště, tudíž moc brejkovat ani nemohli.
V jedenácté minutě poslal pěkný centr do vápna zleva Matěj Helešic, někdo z našich se dostal do souboje s gólmanem, který míč vyboxoval před sebe, a tak ho chtěl rychle uklidit do prázdné brány Breda, jenže zacílil pravou placírkou slabě a ještě nepřesně.
Sem tam se mezírka v obraně hostů našla, a tak se v 16. Minutě objevil v čisté šanci Hrubý, ale dostál své bídné jarní formě a z deseti metrů tváří v tvář golmanovi ho trefil pouze do ruky. Pochvalu zaslouží Breda, který se s míčem nebojácně prodral středem až na hrot, a pak v ideální chvíli a pozici přihrál Hrubému.
Další šance vznikla dle mého názoru vcelku náhodně, když Helešic centroval z brankové čáry očividně naslepo někam do vápna, a našel tam přesně osamoceného Nerada, jehož hlavičku však golman zkrotil.
Další z centrů do vápna pěkně nasměroval k bráně Jakubov, ale míč nakonec skončil těsně vedle. K mému úžasu se pak kopal rohový kop, protože mu hlavičku někdo ztečoval, nezaznamenal jsem však kdo, hosté ale neprotestovali, takže tam nějaká teč určitě byla..
No a tím se první půlhodinka hry chýlila ke konci, a když jsme nebyli schopní proměnit náznaky šancí, ani pak šanci stoprocentní, začal se do hry dostávat Varnsdorf. Notně mu k tomu však pomohl Matěj Helešic, který u svého vápna přihrával na střed hřiště a přitom neskutečně namazal přímo na nohu soupeře. Hostující ránu, ale ztlumil u tyče tradičně jistý Petr Vašek a po malé trma vrmě jsme míč uklidili do bezpečí.
Náš tlak ustoupil, hráči se přestali tolik hýbat a rázem nebylo komu nahrát, takže přicházely ztráty ve středu hřiště a pak i hosté dokázali, že umějí rychle a pěkně zakombinovat. Naštěstí vždy ztratili míč daleko před naší brankou.
Do další šance jsme jim pomohli opět sami, když se Pokorný snažil akrobaticky odkopnout míč, ale kopl ho akorát pár metrů nad sebe, a pak si ho sebral soupeř, jehož centr byl sražen na roh. Po něm musel vytáhnout parádní zákrok Petr Vašek, který nás poněkolikáté už letos podržel a zachránil. To se psala 33. minuta.
Někdy v těchto minutách kotel oprášil starý známý pokřik o tom co nemá Míra Pelta a jaká je Dáša Damková, k čemuž se přidala i většina stadionu a nevydržel to poslouchat pan hlavní sudí, který nechal přerušit utkáni. No moc si kluk nepomohl, páč mu odměnou byl hromový pískot a stejné pokřiky v daleko větší intenzitě.
Do konce poločasu tempo upadlo úplně a dohrálo se tak bez branek. Do druhého poločasu nastoupil místo Nerada Mičolka a místo Jakubova Urgela.
Mičolku na place docela chápu, je to dříč a hlavně oproti Neradovi běhá, nasazení Urgely nechápu, neboť je momentálně absolutně z formy. Výběr místa špatný, timing na hlavičky otřesný, síla v soubojích bídná. A v tomto duchu hrál bohužel i dnes. Abych na něho jen neplival, měl i pár světlých okamžiků, ale že by to byl frajer, který by měl chodit na plac za nerozhodnutého stavu, to momentálně určitě není (můj názor). Při jednom souboji s ním upadl obránce, rozhodčí nepískl a tak mohl sám pelášit k vápnu zleva, jeho pokus o přihrávku na nabíhajícího spoluhráče byl však hodně nepřesný, takže ani z tohoto mráčku nezapršelo.
V druhém poločase si nevybavuju vůbec žádnou akci hostů, bylo to jen o tom, jestli nějakého góla dáme, anebo body ztratíme.
Naštěstí jsme ho v 61. minutě dali po nenápadné akci, kdy se Mičolkovi zapletl balon mezi nohy v levé straně hostujícího vápna, ale šikovně si ho porovnal, udělal dva kroky a poslal míč do ohně, na který nedosáhl Urgela ani obránce, a tak mohl opět vyniknout Martin Sus, který předběhl obránce a opět ukázal jak, je důležité zavírat zadní tyč. V pohodě sklepl do prázdné brány a hned bylo veseleji.
Do konce zápasu už žádná další tutovka na navýšení stavu nepřišla, hosté ač přestali zdržovat a polehávat, tak se k ničemu kloudnému nedostali. A naši kluci hráli závěr zkušeně, nehnali se do zakončení, ale nastavení se snažili trávit u rohového praporku, což se jim i vcelku dařilo.
A tak přece jenom náznak šance na srovnání, kdy dlouhý nákop do vápna prodlužoval zády k bráně jeden z hostů, ale slabá hlavička doprostřed brány nemohla Vaška ohrozit.
Pak přišel poslední hvizd sudího a jsme o další krůček blíž!!!

Můj názor:
- je to vidět z článku – dneska to bylo jen o tom, jestli góla dáme, nebo ne,
- líbí se mi Sus, je aktivní, nebojí se jako jeden z mála hrát jeden na jednoho, není mu to „jedno“, což dokazuje emotivní oslava gólu a ovace při jeho střídání,
- Matěj Helešic na druhé straně zálohy taky nadprůměrný výkon,
- celkově asi z pohledu systému hry povedenější zápas, než před týdnem,
- ale jaké větší šance chceme ? Poslední dva domácí zápasy mohly být po poločase klidně 4:0, místo toho se třepeme ještě v nastavení, jestli tam nepadne nějaká šmudla, to je fakt peklo.
- ještě čtyři výhry a jsme zpátky v první lize!!!

| Autor: Hellik | Vydáno dne 06. 05. 2017 | 2063 přečtení | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek