Remíza béčka v generálce

FC Baník Ostrava B – Górnik Zabrze B 1:1 (0:1)

Hráno 30. července 2022 v 11:00 hodin v Radvanicích

Ke generálce pro blížící se start MSFL si naše rezerva pozvala B tým Górniku Zabrze posílený o čtyři hráče širšího kádru áčka. Ačkoli zápasu zejména ve druhé půli nepřálo počasí, hrál se docela dobrý fotbal. Kopaná se hrála až později – po čtvrté hodině odpolední a o několik km jinde...

základní sestava Baníku B: Hrubý – Zálešák, Říha, Bystričan, Fulnek – Marek Jaroň, Holaň, Stoklásek, Drozd, Sotorník – Barkov
(v samotném utkání pak docházelo průběžně k řadě střídání, hráči byli zkoušeni na různých postech. Upravena byla i hrací doba, když se hrálo 2x cca 50 minut)

Zápas byl dlouho vyrovnaný bez větších šancí, ale kolem 25. minuty vyvinuli hosté trvalejší tlak, který nakonec i brankově zužitkovali. Nejprve ještě jejich nadějná standardka zahučela těsně kolem Hrubého branky, ale po chvíli následovala rychlá akce, ve vápně se hosté dožadovali penalty, ale přesto v akci pokračovali a v jejím úplném závěru hráč prostřelil z úhlu Hrubého z takových čtyř pěti metrů - 0:1.

Okolo čtyřicáté minuty ještě musel Hrubý bravurně vyškrábnout míč zpod břevna po centru zprava a také na druhé straně málem zahřmělo hned po přestávce, když ve 47. minutě byla gólová hlavička Stokláska vyřazena konečky prstů a v 49. minutě tentýž hráč přestřelil ve vyložené šanci ze šesti metrů.

Ačkoli nezahřmělo ani z nebe, spustila se z něj ve druhém poločase docela silná průtrž, ale ani ta nedokázala ochladit některé horké hlavy natolik, aby po ukázce kung fu neukázal sudí po jedné červené na každé straně. Po hodině hry přišla naše velká chyba vzadu, hráč následně přepadl přes nohu Hrubého, sudí to viděl penaltově, ale když Hrubému nepomohly protesty u rozhodčího, penaltu prostě u pravé chytil a bylo to.

Zdálo se, že Baník se s deštěm vyrovnává lépe, vypracoval si i šance, ale chyběly kousíčky – např. prudký míč Stanley zleva od brankové čáry nezasáhli hned tři naši a pak Fulnek (mimochodem zase hrající opravdu velice dobře – proč není v áčku????) potáhl krásně individuálně, tvrdě vypálil a trefil tyč.

V závěru jsme ještě zahodili nadějnou standardku z cípu vápna, ale po faulu na Barkova následovala penalta v podání Drozda s přehledem po zemi k pravé tyči – 1:1. Baník mohl i vyhrát, ale pohledné nůžky Barkova přes hlavu cíl nenašly. Plichta je asi zaslouženým výsledkem.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 31. 07. 2022 | 898 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek