PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY
Login:
Heslo:
Registrace nového fanouška

přidejte si nás na Facebooku
Občanské sdružení

BANÍK VE SVĚTĚ
Posílejte na soutez@banicek.com
Poslední foto z 22.05.2012
PŘIŠTÍ ZÁPAS


vs

Městský stadion Karviná
23.08.20, 16:30
POSLEDNÍ ZÁPAS
Chance aréna (Jablonec)
08.07.20, 18:00
ODEHRÁNO


Sezóna 2019/2020
Los a výsledky
22.08.
vs 17:00
22.08.
vs 17:00
22.08.
vs 17:00
22.08.
vs 18:00
22.08.
vs 19:30
23.08.
vs 16:30
23.08.
vs 16:30
23.08.
vs 16:30

Sezona 2018/2019 skončila

Sobotní domácí porážkou s Mladou Boleslaví pro Baník skončila sezona. Krátké shrnutí na téma právě skončeného ligového maratonu si můžete přečíst níže v článku.

Na zápase s Boleslaví jsem sice byl přítomen, ale kvůli jiným povinnostem jsem se nedostal k sepsání tradičního reportu, za což se omlouvám. Na rovinu však přiznávám, že bych ani nevěděl o čem psát, protože ten zápas byl jako kopie těch mnoha, co jsme na jaře viděli a co už bylo několikrát popsáno a rozebráno. Teď už ale k tomu, co jsme za uplynulý rok s Baníkem prožili:

Fotbalová sezona 2018/2019 o víkendu skončila. Skončila jednoznačným úspěchem. Předsezónní cíl byl vyhnout se skupině o udržení, mančaft nakonec přeskočil i prostřední skupinu a neskončil ani na chvostu skupiny elitní. Baník sezonu ukončil na velmi pěkném pátém místě! Oproti minulé sezoně, kdy jsme ještě dvacet minut před koncem derniéry byli díky ostatním průběžným výsledkům jednou nohou (opět) druholigoví, byly ty letošní starosti o parník příjemnější. To uzná snad každý. Takže páté místo je po těch letech temna paráda, ale zároveň je to ohromný závazek do budoucna - dokázat, že to nebyla jen jedna vlaštovka, ale že se v té první polovině tabulky bude Baník držet stabilně. Osobně si myslím, že bychom se měli pevně usadit v elitní skupině, ale o titulu bych nemluvil. Slavia je daleko před námi, myslím si, že na nohy se staví i Sparta, miliony z Ligy mistrů oplývá Plzeň, takže do elitní skupinky bychom cílit měli, ale na nejvyšší stupínek určitě ještě pár let ne e.

Měli bychom se poučit ze sezony letošní, protože jak byl podzim nad očekávání výborný, tak jaro bylo na výjimky (Teplice) bídné a poslední zápasy až tristní. V plné nahotě se ukázalo, že na plnohodnotné bitvy v lize a domácím poháru je zapotřebí mnohem širší kádr, než ten, kterým aktuálně disponujeme. Přecijen jsme oproti minulé sezoně odehráli o devět zápasů více. Už před sezonou jsme věděli, že by nás mohla pálit bota v útoku. Poznar u nás moc produktivní nebyl, přesto jsme za jeho neprodloužení byli na konci sezony pěkně vytrestaní. Levných hroťáků, dostatečně kvalitních pro první ligu je jako šafránu a sázka na odchovance Šašinky se hrubě vymstila. Milan Baroš to vzhledem k věku a zdravotnímu stavu sám vytrhnout nemůže. Jedna paní povídala, že už je upečený další přesun na trase Opava - Ostrava, a sice "ten plešoun", jak ho v druholigové epizodě pojmenoval trenér Petržela. Osobně bych uvítal, kdyby se po některých soubojích takový chlap jako hora nekácel jako by byl z papíru, ale jinak by nám Tomáš Smola v tom vápně mohl (a měl) svým důrazem pomoci. Ale aby mohl uklízet míče do soupeřových sítí, musíme nejdříve vyřešit náš - z mého pohledu - nejpalčivější problém. Jak na Smolu do vápna ty míče vůbec dostat?
Kde jsou ty časy, kdy jsme "žasli" nad tím, co Tomáš Mičola nedokázal proměnit za tutovky. Na jaře jsme žasli zejména nad tím, že prakticky žádnou tutovou šanci si vytvořit nedokážeme a až v případě, že se to náhodou podařilo, tak jsme teprve žasli nad tím, že ji Dame dokázal neproměnit.
Na pozdim bezchybně na jedničku s hvězdičkou fungovala defenziva a vepředu jsme tam ten gól vždy nějak dotlačili. Většinou jsme šli do zápasu s vědomím, že když dáme gól, tak vyhrajeme, protože jsme branky prostě nedostávali, jenže v Příbrami se zranil Šindelář a do složení obrany se muselo sáhnout. A když se k tomu přidal Stronatiho pokles formy na startu jara, pevná defenziva byla rázem tatam. A přeci jen se ti líp účtočí, když víš, že góla (pravděpodobně) nedostaneš, než když víš, že to tam padá jak Němcům do krytu. Najednou byla na kopačkách nervozita, křeč, někdy i celkově bezkrevný výkon (Karviná). A tahle kombinace se pak velmi těžko láme a obrací na pohodovou notu. Zvlášť když nemáš kam sáhnout, protože na lavici jsou ligou nepolíbené naděje. Ano, silně byly slyšet hlasy, že jsme zachráněni a mladí se tak měli obehrávat, ale přece na nich nebudeš stavět hru, když je celé mužstvo ve srabu. Bohužel, herní obrat se do konce sezony nastartovat nepodařilo, a tak se poslední zápas sezony prohrál. Bohužel to byl zápas o Evropu, což by ale před sezonou nečekal ani ten největší snílek.

Sečteno a podtrženo, na poháry to letos objektivně nebylo, ač se to po výtečném podzimu mohlo zdát. A asi to v tom Finále o Evropu dopadlo nejlépe jak mohlo. Naději na základní skupinu EL pohřbil Arsenal (jasně, ještě před tím i ta prohra ve finále poháru), takže jistota šesti kvalitních zápasů by nebyla, a mít kvůli druhému předkolu někde v Mogilevu rozdrbanou celou přípravu po takhle nepovedeném jaru by asi nebylo to pravé ořechové. Takhle můžeme v klidu rozebrat, proč se jaro nepovedlo, na kterých postech nás aktuálně nejvíce tlačí bota, pokusit se rozšířit kádr jak kvalitativně, tak kvantitativně (juniorská liga končí a bude potřeba mít konkurenceschopný kádr v MSFL), a pak vyhlásit cíle. Nikoliv záchranu, jako před právě uplynulou sezonou, ale TOP 6, ať je vidět, že ty ambice tam jsou! a po pohárech hezky pokukovat.. A my fanoušci bychom mančaft neměli nechat ve štychu, takže všichni pro permice, bo společně MY JSME BANÍK!

Pohodové, okurkovo-spekulační období přeji, ať jsme na novou sezonu pěkně odpočatí!
BP
Hellik

PS: Než jsem článek dopsal, tak Baník toho Smolu oficiálně potvrdil, takže JPP už to není, ale článek kvůli tomu přepisovat nebudu :-)

| Autor: Hellik | Vydáno dne 04. 06. 2019 | 1033 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek