Snový úvod rozhodl zápas!

K prostředímu ze tří soutěžních "domácích" zápasů přijel do Vítkovic sparing z Příbrami. Mančaft, který v lize má z venku 0 bodů a skóre 0:12. A jak známe náš Baníček, často bývá vhodným partnerem pro ukončení podobně nelichotivých sérií. Takže byť Baník disponoval třemi vítkovíckými vítězstvími v řadě, nebyla jednička na tiketu dnes až taková tutovka, jak by se mohlo zdát.

Naštěstí hosté vstoupili do zápasu katastrofálně, jako by měli vypsané tresty za obsazení místa kolem penaltového puntíku, protože jak Robert Hrubý, tak Dame Diop byli u malého vápna naprosto, ale naprosto osamoceni a poměrně jednoduše tak určili ráz utkání. Snový začátek potuploval ještě hostující Tregler komickým vlastňákem, tři nula po deseti minutách, průměrné skóre z venkovního utkání Příbrami se naplnilo a bylo po zápase. Podle statistik CS Fotbalu je Baník druhým týmem, který v samostatné české lize vstřelil do 9. minuty tři branky. Doplnil tak Spartu, která před dvaceti lety vyřídila Budějovice a první ligovou branku tehdy vstřelil jistý Tomáš Rosický.. Sparta tehdá vyhrála nakonec 7:0. Baník už bohužel další branky příbramským do ranečnku na cestu domů nepřibalil. Je to škoda, jelikož kluci baníkovští mohli hrat s luxusním náskokem velmi uvolněně a mohli tak všem kritikům zavrít ústa, bohužel se to povedlo jen napůl. Pvrní poločas přinesl parádní kombinace, které se i vlivem smůly v zakončení v další branky přetavit nepodařilo. Nicméně tohle byl Baník, na který se dalo dívat. Pohledné, cílené kombinace, zejména duo Reiter - Fillo předváděli extrémní fotbalovost a kluci po první půli odcházeli do šaten vyprovázení zaslouženým, bouřlivým potleskem.

Bohužel druhá půle už byla jiná, z mého pohledu mnohem horší. Baníkovci se opět uchýlili k nám velmi dobře známé a nechtěné překopávané a byla to paradoxně Příbram, která měla více ze hry. Ta Příbram, která v prvním poločase působila vyloženě trapně. Dozadu byl však výkon poměrně jistý, hosté se i přes územní převahu do žádné loženky nedostali, jen těch centrů ze strany tam bylo na můj vkus zbytečně moc, naštěstí se nové stoperské dvojici Stronati - Pokorný podařilo všechny problematické situace uskákat a míče uklízet mimo nebezpečné prostory.

Takže nechť druhý poločas poslouží jako vztyčený varovný prst, že ač byl výsledek jasný, tak hra dokonalá určitě nebyla a je potřeba makat dál. A ideálně tu domácí třízapasovvou tour v sobotu zakončit také výhrou, byť soupeřem bude nevyzpytatelný Zlín. Protože když si tubulku Fortuna ligy rozdělíte na tabulku domácích a venkovních zápasů, tak uvidíte, že všechny týmy doma ztrácí jen minimálně a z venku se tedy body vozí velmi těžko. Tak je potřeba body doma sbírat a nerozdávat je!

FC Baník Ostrava - 1. FK Příbram 3:0 (3:0)
Branky: 2.Hrubý, 6.Diop, 9.vlastní Tregler
Sestavy:
FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (77. Holzer), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović (67. Granečný) – Diop, Smola (60. Baroš)
1.FK Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Kingue, Nový – Ma. Zeman (80. Alves), Jan Rezek (C), Soldát, Polidar (64. Kříž) – Alvir, Adetunji (15. Dramé)
Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler
Diváci: 6250

| Autor: Hellik | Vydáno dne 30. 09. 2019 | 1475 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek