Přímý souboj o třetí ligovou pozici se v neděli od 17h odehrál ve sparťanské Generali areně. Za slunečného, ale chladného počasí přijel Baník podpořit tradičně velký dav fanoušků, který obsadil celý svůj vyhrazený sektor.

Střelci: 40.Štětina, 57. Karlsson, 77. Drchal - 29.Diop
Sestavy:
FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo (79. J.Šašinka), Hrubý, Jánoš (71. Jirásek), Holzer - Baroš (K), Diiop (57. Kuzmanovič)
Sparta: Nita - Zahustel, Štětina, Costa, Hanousek - Karlsson (63. Radakovič), Frýdek, Dočkal (K), Sáček, Hložek (79. Hašek)- Tetteh (71. Drchal)
Rozhodčí: Houdek, Hrabovský, Caletka

Sparta v rudých dresech s bílými trenkami, Baník v dresech bílých jako padlý sníh, doplěné o modré trenky. Oba týmy v prním poločase hrály na straně svého kotle. Výkop domácího Frýdka odvrátil Pazdera.
V úvodních minutách byla hra v režii Sparty, dopomáhaly tomu i drobné fauly Baníkovců. 5' Baník poprvé v útoku, po souhře na právé straně se k centru dostal Pazdera, Hrubý hlavičkoval ze záklonu nedůrazně a mimo.
8' Hrubý zdlouhavě stahoval na půlce vysoký míč a znemožnil tak šanci na rychlý protiútok.
9' Bary vysunul do brejku Holzera, jehož střelu v šestnáctce zblokoval obranný skluz domácího hráče.
10' Zahustel utekl Holzerovi od rohového praporku poslal míč na penaltu, domácí sparťaň střelou z první orazítkoval bližší tyč za zkoprnělým Laštůvkou. Sparta pak na dobrou minutu zmáčkla Baník na jeho polovině, vše utnul až Tettehův ofsajd.
12' Zajímavý centr na malé vápno poslal z pravé strany švéd Karlsson, Laštůvka vyrazil do bezpečí.
13' Centr zleva do vápna na paty Diopovi, který ještě sklepl na Filla, ten předložil proti noze Jánošovi, jeho ne příliš povedená střela z první Nitu moc nezaměstnala.
15' Jánoš skluzem k vlastní bráně vyslal do sóla Tetteha, ten při pokusu o zasekávačku uklouzl, ale pak dobře přenesl na druhou stranu, kde zcela volný Karlsson střelu přes hradbu baníkovců na bránu neprocpal.
16' Centr Procházky na Holzera zblokován k Fleišmanovi, ten z první vyslal Holzera, jehož centr na Baroše v malém vápně odvrátil Costa na roh.
17' Hrubý posadil z rohu míč na hlavu Baroše, který nikým nehlídaný poslal míč těsně vedle Nitovy brány.
18' Baroš vedl míč středem hřiště a poslal nadýchaný centr do šestnáctky, kde hlavičkoval Fleišman, jeho lob ze záklonu skončil na vrchní síti.
21' Rozhodčí kontroloval s videoasistentem nějakou situaci v šestnácte Baníku, naštěstí ale nakonec nechal Laštůvku odkopávat od brány.
27' Sparta dobrou minutu a půl kombinovala na polovině Baníku, nakonec přišel Tettehův centr přes délku celého vápna, kde byli dva volní Sparťané. Karlssonovi naštěstí míč propadl pod nohou až do autu.
29' Jánoš zkoušel prostrčit míč na hranici šestnáctky, kde Diopovi utekl po prvním doteku až na pravou stranu, kde byl zcela volný Baroš, ten vrátil zpět před bránu, kde Dame Diop ve skluzu propasíroval míč za Nitu - 0:1 !
33' Štětina na půli hřiště nevybíravým zákrokem sundal Baroše a vidí za to žlutou kartu.
36' Milan Baroš se podruhé během zápasu sehnul ležícímu Frýdkovi, něco mu špitnul a nyní za to vidí od sutdího také žlutou kartu.
39' Fillo v souboji tvrdě zarhál do Frýdka, sudí nechal výhodu, následný centr do vápna byl zbloková na roh, i přes protesty hostující obrany.
40' A obranná řada zaspala, nechala proletět míč celým malým vápnem, kde byl zcela sám nehlídaný Štětina, který neměl problém srovnat stav na 1:1.
42' Utkání přerušeno poté, co na Flaišmana přiletěl před rozehráním autu nějaký předmět.
44' Fillo si dloubl míč kolem domácího hráče a byl faulován, z čehož vyplynula standardní situace pro Baník ze zajímavé pozice.
Holzerovu slabou centrostřelu bez problému sebral Nita, poté si skočil do Filla, který za tento "zákrok" uvdiěl žlutou kartu.
V průběhu dvouminutového nastavení uviděl žlutou kartu i Karlsson pro změnu po zákroku na Martina Filla v hloubi půlky Baníku.
Taktéž v nastavení hasil svou chybu Fleišman a za cenu žluté karty překazil brejk domácích.
Po rozehrání se zajímavou kombinací probila Sparta do šestnáctky Baníku, finální přihrávka naštěstí nepřišla, a tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu.

Sparta určitě v první půli působila fotbalovějším dojmem, Baník se snažil hrozit hlavně z brejků, kterých ale moc neměl. Naopak jeden spíše postupnější útok dokázali Baníkovci dohrát až do gólu, ale vedení pak ztratili po školácky (ne)odbráněném rohovém kopu. Poločasový výkon určitě tříbodový nebyl.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy v nezměných sestavách.
47' Dočkal přihrával Hanouskovi, jehož centr z penalty hlavou neumístil správně Štětina.
50' Na nepřesnou Dočkalovu přihrávku šli dlouhou nohou napřed Diop s Frýdkem, první jmenovaný hrál míč, druhý jmenovaný se svalil k zemi. Následovalo písknutí a žlutá karta pro Diopa.
52' Baroš se ve sprinterském souboji před Štětinu nedostal, z brejku tedy nakonec nic nebylo.
54' Vysoký presink v podání baníkovců vedl k odkopnutí míče domácími do autu.
55' Stronati přesným obraným odkopem našel Baroše, který šikovně sklepl k Diopovi, ten si navedl míč na střelu a z dobré pozice vystřelili vedle Nitovy tyče.
56' Přímý kop domácích z dobrý vzdálenosti pro domácí a Karlsson nádhernou střelou přes zeď otáčí stav na 2:1
Po obdržené brance vystřídal Diopa Kuzmanovič. 59' Povedená průniková přihrávka ze středu pole na Hložka, ten utekl Fleišmanovi, ale pálil vedle brány.
61' Další nevybíravý zákrok Štětiny na půlce a sudí Houdek jej po druhé žluté posílá pod sprchy.
64' Domácí trenér Ščasný zareagoval na červenou kartou stažením Karlssona a poslal na hřiště stopera Radakoviče.
V téže minutě rozehrával Baník rohový kop novým signálem, kdy se míč dostal na hranici šestnáctky ke zcela volnému Pazderovi, jeho střela ale mířila vysoko nad.
65' Holzer ztratil míč na vlastní půlce, centr do vápna odvrátil Stronati na roh, ten nezahráli domácí špatně, ale k ohrožení branky to nevedlo.
67' Obrovskou šanci Tetteha tváři v tvář Laštůvkovi zmařil zákrokem hostující golman, akce skončila ofsajdem domácích. 68' Rohový kop propadl k Fillovi, který nepropálil domácí hradbu těl, rychlý brejk zastavil taktickým faulem Jánoš, za což viděl žlutou kartu.
70' Obléhání domácí branky ukončil Hrubý nepovedenou střelou z hranice velkého vápna.
71' Střídání domácích: Drchal za Tetteha. Střídání hostů: Jirásek za Jánoše
72' Náznak šance Baníku, přízemní centr do malého vápna sebral Nita. Na opačné straně na Dočkalův pas nedošáhl Drchal.
75' Costa při obranné hlavičce málem ohrozil svou bránu, ale nakonec míč skončil v zámezí.
Z rohového kopu se dostal k zakončení Baroš, jehož pohotové sklepnutí směr brána ztečoval Nita na tyčku, obrovská šance tak zůstala nevyužita.
77' Obléhání domácí branky za vytrvalého a neúnavného povzbuzování z baníkovského sektoru bylo ukončeno rychlým protiútokem domácích, kdy Drchal bohužel propasíroval míč potřetí za Laštůvkova záda - 3:1
81' Rohový kop z pravé strany propadl až na levou stranu k Holzrovi, jehož střela první letěla vysoko nad.
83' Sparta i s absencí jedoho hráče umně kombinuje na půlce Baníku a nepouští jej tak do závěrečného tlaku.
84' Kombinace Sparty vyvrcholila v další gólovou šanci Drchala, tu mu vychytal Laštůvka.
88' Procházka podklouzl a Drchal tak mohl postupovat sám na Laštůvku. Naštěstí zazmatkoval a zakončil jen slabě po zemi, přímo do náruče Laštůvky.
89' Rohový kop Hrubého před Stronatim odvrátila domácí obrana.
90' Demolice Baníku pokračovala, Drchal, ač si sám myslel, že je v ofsajdu, tak ze začátku nepokračoval v úprku sám na Laštůvku, ale když praporek nahoru nešel, rozběhl se naplno a mazácky překonal Laštůvku. Situaci dlouho kontroloval videorozhodčí a gól pro ofsajd odvolal
Prakticky hned po rozehrávce přišla ztráta míče a další úprk, tentokráte dvojice Drchal, Dočkal, druhý jemnovaný ve výborné pozici nahrával zpět na Drchala, ale jeho zakončení k dalšímu gólu nevedlo. Vše se odehrálo už v rámci tříminutového nastavení druhé půle.
90+3. Jiskřičku naděje vykřesal úspěšnou střelou Kuzmanovič - 2:3
Do konce zápasu už se však nic dalšího nestalo a Baník odjíždí z Prahy poražen.

Tahle Sparta byla lepší, ke gólu jsme se dostali spíše náhodou, Kuzmanovičova korekce už byla jen kosmetická. Jinak zápas plně režírovali domácí, v druhém poločase dokonce i v oslabení. Jestliže chceme bojovat o elitní šestku, tak taková ztráta až tak katastrofální není (i když přišla na půdě úhlavního rivala), ale jestli opravdu chceme bojovat o poháry, tak výkony musí být jiné, lepší.

| Autor: Hellik | Vydáno dne 24. 02. 2019 | 1814 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek