PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Stínadla se nevzbouřila

FK Teplice - FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)

Hráno 26. října 2018 v 18:00 hodin na Stínadlech

Baník jel ve třináctém kole do dalekých Teplic, aby se tam po ztrátě výhry v nastavení v Boleslavi a opocené remíze s Karvinou pokusit naskočit do kolejí, ve kterých jezdí vítězný vlak. Nečekalo ho nic lehkého, protože ve Stínadlech se nám daří ještě méně než Rychlým šípům proti Bratrstvu kočičí packy – naposledy jsme tam vyhráli ještě v předchozí pětiletce a poslední výkony týmu vůbec nenasvědčovaly tomu, že by se mělo něco měnit. Trenér Páník sliboval nějaké změny v sestavě, ty ale chtěli domácí eliminovat i díky pohodě, která zavládla po jejich výhře na Slovácku v minulé ligovém kole.

Sestavy
Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob (83. Luts) - Moulis (46. Žitný), Ljevaković (K), Kučera, Hora - Trubač (64. Jindráček) - Vaněček
Baník: Laštůvka – Mešaninov, Šindelář, Stronati, Fleišman – Jánoš – Fillo, Jirásek (77. Šašinka), Holzer (82. Granečný) - Hrubý (K) – Diop (87. Procházka)

Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Kubr
Diváků: 3118

Změny, sestavy
Ano, trenér Baníku nakonec změny v základní sestavě skutečně provedl. Konkrétně byly dvě – na pravé obraně hrál místo Pazdery Mešaninov a ve středové řadě se objevil Jirásek. Rozšířil ji tak na pět členů s tím, že Hrubý se posunul o kousek dopředu pod Diopa. Někteří naši fans místo spokojenosti s obranou sice posílají Šindeláře na lávku a možná i do důchodu, ale rozum trenéra velí – naštěstí jinak a Procházka zůstává jako žolík.Teplice žádné překvapení změnou v základu nepřipravili a jejich největší změna tak zůstává ta na místě trenéra, ke které došlo asi před měsícem.

Výsledek, hra
Výsledek vynikající, hra už tak moc ne. Laštůvka vynikající a zejména za neskutečný zákrok v předposlední minutě nastavení si šestou nulu v sezóně právem zaslouží. Obrana po pěti zápasech s inkasovanou brankou udržela soupeře na nule, ale co si budeme namlouvat – mnohdy jsme měli více štěstí než (roz)umu. Dopředu nám to šlo jakžtakž jenom v prvním poločase, a i když gól Jánoše byl fantastický, máme co zlepšovat. Diop výborný výběr místa, ale pak vůbec nic. Celkem jsem také nechápal, že jediný útočník zasahuje v obraně v našem vápně. Pod pojmem celoplošný fotbal si představuji určitě něco jiného než forwarda v obraně.

Spokojenost
Já osobně určitě spokojen jsem a to moc. Zisk bodů a současná pozice v tabulce u mne přebíjí skutečnost, že na hřišti to mnohdy hitparáda není. Mě to v této chvíli nezajímá. Mne zajímá to, že nejedu z výjezdu jak spráskaný pes s obavou za pohledu na tabulku. Nejsme šestnáctí, patnáctí, nejsme ani desátí. Jsme třetí. Jsme třetí, ano jsme třetí. To je neskutečná fantazie a měli bychom si ji všichni opravdu užívat. Na Baník jezdíme zase s radostí a ten, kdo se hnípá v tom či onom, by si měl u Čedoku koupit zájezd do minulosti a vrátit se tak o dva tři roky zpět. On by se mu v té hlavičce makovičce možná rozsvítilo. A pokud ne, cyp s nim.

Teplice
Mohou se chytat za hlavu, ten zápas měly alespoň zremizovat. Druhý poločas měly v jasné režii, tutovek měly taky dost a pouze vlastní neschopnost v kombinaci se štěstím Baníku byla důvodem jejich domácí prohry. Baník měl pouze Fillovu nebezpečnou hlavičku a Jánošův gól z voleje. Teplice? Vondráškovu gólovou střelu vykopl Lašty na čáře, Jindráčkovu gólovou hlavičku vyškrábl zázračně konečky prstů a také gólman Diviš měl na hlavě gól – po rohu mířil těsně vedle a být přesnější, brance by asi nezabránil ani u tyče hlídající Fleišman. Mě celkem zaráží, že ty největší šance Teplic přišly ve chvíli, kdy jsme měli posílenou obranu a hráli na tři stopery. Jasně – enormní snaha domácích v závěru, tlak, naše nervozita... Ale i tak mi to furt vrtá v palici..

Počasí
Před dvěma týdny jsem byl na Velké pardubické v košili a celkem jsem se potil. O dvanáct dnů později v Teplicích kosa jak v tulení piči, mikiny, šály, málem rukavice. Celkem skoková změna i přesto, že je konec října. Když si představím, že se bude hrát ještě v době, kdy se už budeme chystat na obalování vánočního kapra, běhá mi mráz po zádech už nyní... Nesmíme ale remcat, strahovské chytré hlavy určitě vědí, co dělají.

Jak dál?
Užívat si Baník. Mít pokoru. Aspoň jednou porazit Plzeň. Požádat o podmínečné ukončení stopky pro Baroše. Začít se dívat po nějakém tom útočníkovi.

PS. Zaujalo mne Minoltovo porovnání z Pokecu na těchto stránkách:
Kdyby náhodou někoho napadlo srovnávat současnost 27 bodů, 20:9 s dobou za Svědika, tak tehdy jsme sice byli po 13. kole čtvrtí, ale skóre 11:17 a 21 bodů. V posledni pohárové sezóně 9/10 bylo 25 bodů skóre 18:12, v sezóně 7/8 s Vencou a Magičem v útoku byl 4. flek, 23 bodů a skóre 22:14. Nic více než statistika.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 27. 10. 2018 | 1199 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek