PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Tato prohra může být osudovou

FC Baník Ostrava – FK Dukla Praha 1:2 (0:0)

Hráno 17. března 2018 v 15:00 hodin ve vyhnanství

Přesně měsíc po zásadním selhání se Slováckem stál středečním pohárovým neúspěchem vyšťavený Baník před stěžejním utkáním sezóny. Baník se potřeboval konečně zachytit jakéhokoli pevného bodu a zastavit svůj (prozatím) strmý pád. Dukla se zdála být vhodnou příležitostí – venku ještě nevyhrála, na jaře třikrát za sebou prohrála, chyběli jí Nestor i Tetour. Na druhou stranu vyhrál ale Baník v atletickém stánku v letošní sezóně pouze jednou, proti Dukle se mu v poslední době vede prachmizerně a ve spojitosti s absencí vykartovaného Fleišmana to vedlo k řadě otazníků.

Sestavy:
Baník: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Psyché, Granečný - Hlinka - Fillo, Hrubý (71. Poznar), Jirásek (46. Diop), De Azevedo – Baroš (K)
Dukla: Rada (K) - Kušnír, Ostojič, Bezpalec, Miloševič - Brandner (90.+4 Douděra), Holík (79. Hanousek), Bilovský - Schranz (73. Preisler), Holenda, Podaný

Rozhodčí: Nenadál - Paták, Kubr
Diváků: 3916

Do našich končin se vrátilo studené počasí a v dosti citelném mraze se Baník pustil do soupeře opravdu odhodlaně. Snaha a chuť do hry však bylo na překonání koncentrované defenzivy soupeře málo. Nebezpeční jsme byli pouze po hranici vápna a neprosazovali jsme se ani z rohů. Dukla jako by nás nechala vybláznit a sem tam zahrozila – Holenda či Holík nechávali okolo patnácté minuty Laštůvku v permanentní koncentraci. Baník se dostával do bezprostřední blízkosti branky pouze ojediněle, a když už, tak narazil – například ve 21. minutě de Azavedo v podobě bloku Kušnírem. Nešlo to ani z dálky – Hlinka trefil imaginární ragbyovou branku už ve středu v Bolce.

Dukla se otřepala, a protože herní mozky bílých nebyly schopny vymyslet zhola nic, začala být vepředu drzejší než bychom si přáli – Bezpalec nejprve protáhl Laštyho u tyče, Podaný zahodil tutovku po centru Kušníra, ale pak už jim to tam spadlo – z rychlého brejku centroval Kušnír, odvrátili jsme pouze k Brandnerovi a ten lehoučce doklepl do sítě – 0:1 a ledová sprcha už v tak velké zimě. A mohlo být hůře, ale po dalším skvělém centru (tentokrát od Holíka) Brandner v další jasné tutovce minul a ponechal nám pro druhou půli přece jenom nějakou naději.

Druhý poločas začal za výrazně slabší divácké kulisy – mráz z počasí a mráz ze hry Baníku vyhnal dost lidí domů. Asi i to zapříčinilo, že ochranka ve snaze udržet diváky na stadionu uzamkla některé z východů... Baník zahodil zcela marným Granečným příležitost ve formě potencionálně nebezpečné standardky a chvilku řed koncem hodiny hry už jsme mále jásali – Baroš dopravil míč do sítě, ale ofsajd to byl zcela jasný. V 62. minutě jsme skórovali Hlinkovou střelou z dvaceti metrů (on umí i trefit bránu???) a pokud Diop nelže a střelu netečoval, pak to byl jasný gól. Pomezní byl ale proti uznání a Baroš si za námitky vysloužil pouze žlutou kartu.

O tři minuty ještě Lašty Baník udržel v naději, když nohama vyrazil jasnou tutovku Holíka, ale o další tři minuty bylo vymalováno – zase jsme zaspali a po centru Bezpalce skóroval (opět z malého vápna) Kušnír. Následovala další uprchlická vlna z ochozů a ohlášený počet diváků byl pouze hloupým vtipem. Baník se po zahození tutovky Diopem dočkal gólu až v nastavení Barošem a dokonce mohl vyrovnat – Poznar ale na míč nedosáhl a Dukla tak zaslouženě zvítězila 1:2.

Naši hru ani nemá cenu rozebírat – draze nakoupení frajeři si zahráli fotbálek alá Hanspaulka, doma zkontrolují, zda jim dorazila na účet výplata, večer si zajdou do džbánku pro pivo a někteří dokonce přímo na Stodolní. Brečet nad ofsajdem ano či ne nemá cenu taky – tento svazový kočkopes přímo ukazuje tvář našeho Kocourkova. Kurva tak buď video chci, mám na něj a mám ho na všech osmi prvoligových zápasech, anebo na to zkrátka nemám a pouze se závistně dívám, jak to dělají jinde.

Samozřejmě – ofsajd nám zápas neprohrál. Neprohrála nám ho ani křeč, o které naše hvězdy tak rády mluví. Jaká křeč? Jaký pád psychiky? Jaké chybějící štěstíčko? Je to vaše práce, a jestli máte křeče nebo psychické problémy, vykašlete se na fotbal a dělejte něco jiného. Budete vstávat na šichtu ve čtyři, točit šichty v kolotoči svátek nesvátek a kávičku v Karolině si dáte jednou za měsíc při sobotním šopování. Pokud se vám ta vize nelíbí, začněte makat. Už je opravdu nejvyšší čas a možná, že vaši zásluhou, je už i po čase. Všichni pak doufejme, že pana Brabce nepřestane bavit ten váš teátr. Ono to je už totiž vážně na palici.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 18. 03. 2018 | 1567 přečtení | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek