Ve Znojmě remíza

SC Znojmo FK – FC Baník Ostrava 1:1 (1:1)

Hráno 30. července 2016 v 17:00 hodin

Lživá propaganda policejního státu Kocourkov měla opět hody, protože se v neděli vyvalila na cestu do Znojma ta krvežíznivá tupá horda fans ostravského Baníku. Kocourkovskému režimu poplatná média chrlila informace o kritickém nebezpečí, znojemský klub se dušoval, že bez lístku zakoupeného v předprodeji se na stadion nikdo nedostane, fízli hlídali na pumpách snad už od Olomouce, ulice v okolí stadionu byly ve zvláštním režimu stanného práva, okolní hospody byly zavřené. Chyběly už jenom tanky a ostřelovači na střechách. Jak to dopadlo. Klasicky – další vyhozené peníze nás daňových poplatníků. Nic se nestalo a poplatná média se dala do vydávání informací o tom, jakou skvělou atmosféru ta tupá ostravská hovada vytvořila. Inu Kocourkov se vším všudy.

Jakkoli Baník na jaře prohlašoval, že při jistotě sestupu bude už teď skládat a připravovat kádr na boje ve druhé lize, pravdou byl úplný opak – někteří hráči byli podepsaní doslova pár hodin před znojemským výkopem a na place se objevila totálně jiná sestava než ta, která odehrála řadu přípravných utkání. Jasně – řadu hráčů limituje zranění (Mešaninov ještě netrénuje, Honišovi snad hrozí dokonce operace, de Azavedo v podstatě teprve začíná a určitě s ním pro prvních pět kol nelze počítat) a tak se skládala sestava pro zápas na jižní Moravě doslova na poslední chvíli.

Znojmo: Doleček – Helísek, Svozil, Odehnal, Cheredea - Motal – Njire, Šumbera (79. Rybička), Nepožitek, Javůrek (72. Urbančok) - Ledecký (84. Klíma)
Baník: Vašek – Celba, Zápotočný, Pokorný, Hučko – Malý (46. Ožvolda), Hlinka – Lupták (80. O. Šašinka), Mičola, Stáňa (53. Mondek) – Urgela

Rozhodčí: Ardeleanu – Paták, Hájek
Diváků: 2450

Do zápasu vstoupil za podpory dvou plně zaplněných sektorů pro hostující fans lépe Baník a mohl jít do vedení hned po pár desítkách sekund – Lupták poslal zprava prudký balón na první tyč, Urgela pálil z voleje k tyči, ale domácí gólman Doleček byl pozorný. Červených dresů Baníku (domácí hráli v kombinaci modré a bílé a Baník tedy musel sáhnout po třetí sadě nových adidasů) bylo plné hřiště a po pět minutách zahrozil znova – roh zprava poslal do ohně Mičola, nejvýše vyskočil Pokorný, ale míč z jeho hlavičky mířil mimo tyče.

To už začali pořadatelé v rozporu se svým předzápasovým prohlášením pouštět další a další fans Baníku do třetího sektoru, který se za několik minut také zaplnil skoro celý a přibližně 700-800 fans začalo hnát Baník opravdu dobrým suportem dopředu. Nevýhodou rozdělených sektorů bylo to, že se často přeřvávaly navzájem jinými pokřiky. Je ale jasné, že seřídit to šlo přes v podstatě celou délku hřiště velice obtížně. I tak za support klobouk dolů.

Na hřišti se situace trošku uklidnila, ale pouze do 14. minuty, kdy jsme předvedli Mičolou skvělou kolmici ještě z naší půlky, Lupták šel sám na Dolečka a nedal mu šanci střelou po zemi k levé tyči – 0:1 pro Baník. Samozřejmě jsme chtěli náskok okamžitě zvýšit, ale například Stáňa byl po krásném křídelním potáhnutí a centru Celby až příliš důrazná a šel do brankáře nedovoleně. O dvě minutky později prošel aktivní Lupták přes dva hráče, třetí mu ale střelu zblokoval. První půlhodinu zakončil bombou z dvaceti metrů Hlinka, Doleček byl ale pozorný i tentokrát.

Zdálo se, že se domácí do zápasu nedostanou, opak byl ale pravdou – v 30. minutě se nám nepovedlo zastavit rychlou kombinaci ve středu hřiště a teď už je jedno, jestli Malý v souboji fauloval nebo ne. Zastavení akce mělo přijít daleko dříve a výsledkem byl gól, který nám dal povedenou střelou přes zeď Njire. Gólman Vašek si při kopu trochu poskočil a pak už neměl šanci vydat se do směru, kam letěl míč. Bylo srovnáno a zaskočenějším týmem se jevil v těchto chvílích Baník. Jeho převaha byla tatam, domácí ožili a výsledkem byla hezká tvrdá střela Nepožitka, který prověřil Vaška z dobrých pětadvaceti metrů.

Hodně vzruchu přineslo posledních pět minut první půle, kdy nejprve doslova na poslední chvíli zastavil Mičolu Javůrek a o minutu později se hodně podobná situace opakovala. No a pak přišlo to, za co by si zasloužil Lupták jednu zleva a druhou zprava – po šíleném kiksu domácího stopera šli na gólmana Mičola, Urgela a mezi nimi s míčem Lupták. Místo jednoduché přihrávky jednomu ze spoluhráčů a následnému gólu do prázdné branky zvolil zcela sobecky střelu a tu mu padající Doleček kryl... Neskutečné pochybení našeho hráče a ještě k tomu ty jeho kecy v rozhovoru po zápase. Opravdu na vyfackování.

Do druhého poločasu už nastoupil místo Malého, který dostal při jednom zákroku hodně do těla a držel se za levou ruku, Ožvolda a zase jsme začali aktivněji. Přesto to byli domácí, kteří zahrozili hned dvěma povedenými střelami Helískem – obě ale mířily vedle branky. Naši fans vytrvale povzbuzovali a kulisa zápasu byla opravdu skvělá, v 55. minutě vytažený transparent jsem ale jaksi nepochopil - NAZDAR ZMRDI, VY PŮJDETE PRVNÍ. Hmmm, nemusím pochopit vše za každou cenu. Na hřišti jsme se snažili urvat znovu vedení, ale třeba v 58. minutě po hezkém kolmém vysunutí Mičoly a centru na zadní tyč odvracel Cheredea. Kapitán Mičola se pak opravdu hodně zlobil na své spoluhráče, protože v 60. minutě vyslal velice prudký centr Šumbera a Mičola musel před soupeřem odvracet velice riskantním odkopem nad břevno vlastní branky!

V poslední fázi zápasu už bylo evidentní, že síly docházejí značně rychleji znojemským. Baník se dostal k častějšímu držení míče, ale defenziva Znojma byla velice pozorná. Zkoušeli jsme to i individuálně – 78. minuta a Ožvolda hezky obešel protihráče, pokus o centr ale zastavil další hráč Znojma. O čtyři minuty se hezky tělem prosadil v souboji Šašinka, dal do pěkné šance Mondekovi, ale jeho lehoučká placírka nemohla Helíska ani vylekat. Obrana domácích zblokovala i další pokus Mičoly a tak zůstávalo skóre stále nerozhodné.

Baník se tlačil dopředu, ale zapomínat nesměl ani na obranu. Tu prověřila akce Znojma po levé straně Urbančokem a Vašek musel krotit míč na zemi nadvakrát. Znojemská obrana si poradila i s dalším průnikem Mičoly a nakonec přežila i obrovskou šanci, ve které napálil dvě minuty před koncem hlavou po rohovém kopu břevno Urgela. Zápas skončil sladkokyselou okurkovou plichtou – pro domácí asi sladkou, pro nás kyselou zejména proto, že některou ze šancí jsme zkrátka do gólu dotáhnout měli. Luptáku, Luptáku.

Oproti zvyklostem byla nejprve vypuštěna z klece divá ostravská zvěř, domácí pokojný lid se mohl rozejít až poté, hospody mohly konečně otevřít, fízlové mohli odvolat stanné právo no a bulvár musí doufat, že mu baníkovci dají více šancí k populistickým článkům příště. V neděli utřeli písálkové a novakomentátoři hubu – těch pár dýmovnic na stadionu jim za bombastický článek/šoty nestojí.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 03. 10. 2016 | 974 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek