PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Tipovačka Slovácko + preview Jablonec

Níže přinášíme ohlédnutí za výsledky Tipovačky na Slovácku jakožto uzavření letošního premiérového kola Fortuna ligy a něco málo o následujícím soupeři z Jablonce.

Co se Tipovačky týče, v tipech nám zavanul svěží vítr nových nicků, což se projevilo na celkovém počtu tipů. Svůj tip nám zaslalo 40 z vás, a většina tipujících měla dobrou náladu, protože tipů na výhru FCB byla téměř polovina (18), neutrální očekávání z výsledku mělo kromě mě dalších 13 tipujích, škarohlídů bylo 9.

Nicméně s přesným tipem na vítězství to už bylo horší. Z 18 výherních tipů obsahovaly pouze dva přesné skóre 0:1. Kuba Pokorný jakožto střelec se v tipech objevil pouze jednou a vynesl svému majiteli posun na bodované příčky, přestože tip byl proherní. Oba dva tipující s přesným výsledkem byli výše zmíněnými nováčky a rozdělili si první dvě místa v kole. Seřadili se podle rozdílu v odhadu diváků a vítězem kola se stal

Avalanche

GRATULUJEME!K "jarní" premiéře přijede našim chlapcům dělat do Vítkovic sparing soupeř z Jablonce, což je soupeř, který nám moc nesedí. Domácí bilance se ale začíná postupně spravovat, když po 4 domácích porážkách v řadě přišla remíza v předloňském ročníku (jeden ze série těch dotahovacích zápasů, kdy jsme dvoubrankovou ztrátu stáhli až v poslední čtvrthodině). Premiéru loňské, pro změnu podzimní, sezony jsme už ovládli díky last-minute vlastnímu gólu Holeše, kterého donutil uklidit míč do brány svou buldočí prací Milan Baroš. Doufejme tedy, že v nastoleném trendu budeme pokračovat a soupeř z předměstí Liberce odjede opět s prázdnou.

Jak si myslíte, že zápas dopadne, si můžete zkusit tipnout tady.

Jablonec vstoupil do letošní části ligové sezony poměrně snadným vítězstvím nad poslední Příbramí v poměru 4:0, přičemž nejlepší jablonecký střelec Doležal (10 gólů) ještě neproměnil v nastavení penaltu a ušetřil tak Příbram od lidového "búra". Kádr zelenobílých se v zimní pauze moc nezměnil, nečekaně však do Turecka odešel důležitý stoper Břečka, v posledních dnech ale dokázali na tuto situaci v Jablonci zareagovat angažováním teplického stopera Jeřábka. Jeho příběh je poměrně zajímavý, neboť odmítl v Teplicích podepsat smlouvu, která mu měla po letošní sezoně skončit a chtěl se vydat za zkušenostmi do zahraničí. Teplice ale na jeho krok zareagovaly typicky po česku a přeřadily jej do B-týmu. Což si však šestadvacetiletý stoper nenechal líbit a na základě pravidel FAČR a FIFA smlouvu v Teplicích vypověděl, následně pak jako volný hráč podepsal v Jablonci. Zahraničí to není, ale lepší než B-tým asi určitě ano.
Něco víc o tomto hráči si můžete přečíst na webu Bezfrazi, kde popisuje svůj fotbalový příběh a je tam zmínka i o tom, jak ho chtěl Baník. Bylo to v době, kdy na tom klub ještě nebyl dobře, a tak Ostravu odmítl. Inu, dobře mu tak... :-)

Co se absencí u soupeře týče, tak v přípravě laborovali se zraněními Kratochvíl a Matoušek. V zápase s Příbramí musel nuceně ze hřiště nejlépe asistující (7 přihrávek) jablonecký hráč Jovovič. První jmenovaný by už v pondělí mohl být k dispozici, Matoušek s Jovovičem spíše nikoliv.

Zato absencí v našem kádru bude o proti premiéře v Hradišti o dosti méně, protože se po karetních trestech může do zápasu zapojit kvartet Fleišman, Stronati, Jánoš, Jirásek. K dispozici už by měl být i pro první letošní zápas zraněný Smola, takže jediným absentujícím hráčem by mohl být nedoléčený Milan Baroš. Což po povedeném zápase na Slovácku znamená příjemné starosti pro trenérské duo Kozel - Kopecký. Záměrně zmiňuji oba trenéry, protože trenér Kozel by se v tomto týdnu měl dle domluvy s FAČR nacházet ve Španělsku, na přípravném turnaji s reprezentací do 19 let (Pinatar Cup 2020), takže tento týden má dozajista velké kompetence jeho asistent Kopecký.

Jak byste složili sestavu Vy? Podělte se o názor v komentářích pod článkem.

Tak už aby tady bylo pondělí!

Pěkný víkend všem
BP
Hellik

| Autor: Hellik | Vydáno dne 20. 02. 2020 | 476 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek