Vydřená výhra béčka

SFK Nové Město na Moravě - FC Baník Ostrava U21 1:2 (0:2)

Hráno 23. dubna 20221 v 16:00 hodin ve Vysočina aréně

Po týden staré třígólové porážce od Zlína měla naše juniorka určitě co napravovat a byla na tom podobně jako kolegové ze staršího dorostu – soupeřem byl tým namočený v postupových vodách a kádr byl užší o hráče, kteří byli povolaní k utkání A týmu na Spartě.

Vrchovina: Šmída – Hekerle (57. Trojánek), Černý, Novotný, Svoboda – Michal (K), Duda – Duba, Partl (46. Štefl) - Matulka
Baník U21: Hrubý - Zálešák, Kostka, Stoklásek, Fulnek (K) (90. Chýlek) - M. Jaroň (88. Drozd), Boháč, Falta, Janošek, Holaň (71. Sotorník) - Blahuta

Rozhodčí: Bělík – Marek, Kolář
Diváků: 320

V hodně nervózním zápase (na hřišti i v hledišti) se dvěma vyloučenými si nakonec odvezl výhru Baník, ale nebylo to zadarmo. Domácí podali solidní výkon, když technickou převahu Baníku eliminovali bojovností. Doplatili však na špatnou koncovku, protož některé zahozené šance doslova volaly po brance.

Baníku ke cti souží to, že se dokázal vyrovnat s až nepřátelským prostředím i hrbolatým terénem a dvěma brankami v rozmezí pěti minut získal náskok, který ve druhé půli uhájil. Bylo to o to těžší, že hrál čtyřicet minut v deseti kvůli Blahutově hlouposti – jakkoli byla jeho první žlutá karta rozporuplná, takovou hloupost, jakou udělal před kartou druhou, zkrátka s kartou udělat nemůžeš... Úplně jiný zápas než proti béčku Zlína odehrál Janošek, který byl podle mne nejlepším hráčem zápasu. No vida, že to jde.

Běh minut:

5. Matulka šel bleskurychle do vápna z úhlu, bekovi nevyšel skluz, ale šance domácích skončila střelou do boční sítě
9. Jaroň si potah sám po pravé straně, křížná střela šla po zemi těsně vedle zadní tyče
20. Aktivní Jaroň prošel až před šestnáctku, dal dovnitř Zálešákovi, který sám před brankářem střílel pouze do něj
23. Míč propadl za naší obranu, Matukovi se ale zamotal mezi nohama, navíc následně blokoval výborně Kostka
26. Falta dal zleva před vápno Janouškovi, který zasekl beka, střílel k tyči, ale gólman povedený pokus vytěsnil na roh
28. Kostka dal na hrbolatém terénu špatnou malou domů, vystihl to Duba, v tutové šanci střílel podél Hrubého a pokus zasvištěl vedle zadní tyči
34. Boháč předložil do vápna Janouškovi, ten si šikovné prohodil beka a prostřelil gólmana Šmídu - 0:1
39. Špatné rozhraní Šmídou, míč se dostal nalevo k Holaňovi, ten poslal balón po zemi na druhou tyč, já s původně myslel, že to do sítě poslal volný Jaroň, ale nakonec to byla vlastní branka Hekerleho - 0:2
48. Duba se probil zpráva do vápna, poslal míč na pětník a střídající Štefl jej dopravil do sítě - 1:2
50. Faul Blahuty u postranní čáry, druhá žlutá a červená
52. Prudká standardka zahraná Jaroněm zleva z 30 m prohučela kolem zadní tyče
55. Naše malá domů, míč zaskákal, Hruby jej ve snaze o odkop netrefil a měl pak co dělat, aby balón vykopl na brankové čáře
56. Chyba v naší obraně, Duba dostal míč do prostoru penalty, byl zcela sám ale Hrubý jej fantasticky vychytal!
67. Další prudká standardka Jaroně, brankář musel boxovat, z odraženého šel další centr a na druhé tyči nedosáhl na balón Boháč
74. 2x roh domácích, u prvního něho měl Hrubý velké potíže vytáhnout míč nad břevno, při druhém byl pozorný při hlavičce k tyči zcela volného Víchy z pár metrů
79. Hrubý faul domácího kapitána Michala na Jaroně přímo na středovém puntíku, přímo červená karta
80. Na hřišti je hodně nervozity, strkanice Boháče a Matulky – oba po žluté kartě
89. Sotorníkova krásná „stahovačka“ na levém kraji vápna, ale následně zcela nepovedená střela vysoko nad branku
90. Nastavovaly se čtyři minuty
90. Domácí se snaží dlouhými nákopy ze standardek něco vymyslet, před naší brankou je i brankář Šmída
90. Velice nebezpečná střela skončila na horní síti ve čtvrté minutě nastavení. Uffff...
90. Konec zápasu, Vrchovina – Baník U21 1:2

| Autor: kulajar | Vydáno dne 24. 04. 2022 | 913 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek