PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Zase o krok blíž!

V sobotu dopoledne se Baník představil v Praze, proti v dobré formě hrající, ale výsledkově přibržděné Viktorkce Žižkov. A po výhře 1:0 jsme si opět mohli zapět pokřik "Vládci Prahy z Ostravy", ale hlavně jsme se zase o krůček posunuli k vysněnému cíli. Teď ještě, aby hodně bodů zůstalo u táborského lesa. Poučen kulajarem, abych se nedíval proti slunku, jsem pro jistotu nasadil sluneční brýle a report ze zápasu si můžete přečíst níže v článku.

FK Viktoria Žižkov – FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)
Sestavy:
Žižkov: Hrubeš – Dočekal, Engelmann, Hašek, Jelínek (59. Volek), Krystan (68. Urbanec), Opluštil, Pavlata, Podrazký ( c), Šandera (78. Telnar), Švejdík.
Baník: Vašek – Breda, Pokorný, Zápotočný, Hučko – Sus (80. Mondek), Nerad (76. Pekár), Hlinka, Hrubý, Stáňa - Jakubov
Branka: 8´ Breda
Karty: Pavlata, Šandera – Nerad, 2x Stáňa
Diváků: 4 010 ks Baník hrál celý v modrém, Viktorka v tradičních červeno-bílých pruzích. Před naším kotlem začínal Petr Vašek, kotel zaplněný velmi solidně, i přes pro nás netradiční čas výkopu a cestu přes celou republiku. Na začátku mažoretky vystřídala nějaká dáme pějící státní hymnu, ale nedala se moc poslouchat, tak ji kotel uvedl ve vlastní režii. Následovala minuta ticha na počet Franty Rajtorala, po ní potlesk a první opravdu hlasitý pokřik „Fraaaanta Rajtoral!!!“ a pak už se šlo na to.

V úvodu byl určitě aktivnější Žižkov, nicméně obrana včetně Vaška byla pozorná a k ničemu závažnému domácí nepustila.
A tak report začneme rovnou jediným gólem zápasu, kdy rohový kop v 8. minutě zahrál Hrubý, prodloužil hlavou Hučko a Petr Breda zase ukázal lichnovi s Horajzmem, že platný opravdu být může, když rozvlnil síť za ex-slávistickým gólmanem Hrubešem.
Hned v 11. mohlo být vyrovnáno ,když hlavička po standardce domácích už letěla za bemocného Vaška, kterého na brankové čáře zastoupil v zápase vynikající Sus a vystrnadil míč hlavou z nebezpečného prostoru.
14. Pěkně v našem levém obranném rohu zakombinovala trojice Hučko, Vašek, Zápotočný a dostala míč z ohrožení pod naší kontrolu.
18. Zajímavý centr do vápna přiletěl zprava, kde na penaltě domácí útočník pálil z voleje. Sice přesně, ale naštěstí slabě, takže Vašek míč bez obtíží chytil.
24. Aktivně hrající Jakubov potáhl míč po pravé straně, byl mu vypíchnutý na aut, z něho pak následoval zajímavý centr zprava, který propadl až na zadní tyč na Hrubého, který však v dobré pozici při zpracování podklouzl. Po protiútoku zkouší Staňa nasadit jesle bekovi, ten mu míč vzal a nebezpečný centr na přední tyči poslal útočník hlavou nad bránu.
26. Velká paráda opavského odchovance Švejdíka, kdy pumelicí orazítkoval spojinci břevna a tyče Vaškovy brány. Už jsem v ní balon viděl, naštěstí se při letu vytočil na brankovou konsturkci.
27. Rychlý útok domácí přenesen na pravou stranu, kde zůstal Breda sám proti dvěma domácím, ale centr do vápna parádně zblokoval na roh.
31. Stáňa potáhl balon středem, byl faulován a následnou standardku z dobré pozice poslal Hlinka tvrdou střelou vedle Hrubešovy brány. Otázkou je, jestli neměl Broňa spíš dloubnout míč do některé ze stran, kde si šikovně nabíhali obránci ? kdo ví, teď už je to jedno.
34. Hrubý proniká zleva do vápna, ale je dobře odblokován, takže ztrácí míč a následuje odkop od brány.
42. Domácí pětka nasadila jesle Bredovi ve vápně, toho zastoupil bezpečným skluzem na roh Robert Hrubý.
44. Zajímavě postrkáváme balon před vápnem zleva doprava, poté Sus zklepne míč agilnímu Bredovi, který ovšem technicky placírou pálí nad.

Na svačinu se tedy šlo za stavu 1:0 pro FCB, nicméně i Žižkov měl šance.. Druhý poločas začal beze změn.

Trošku jsem se díky pobyhům lidí v kotli posunul a rázem jsem přes sloup neviděl na časomíru, takže události druhého poločasu jsou dost možná časově nepřesné..
Hned zkraje poločasu dostává míč do ulice Nerad, bohužel je o něco delší, než by bylo třeba, i tak je ale u míče dříve než brankář, dloubne si ho, Hrubý ho trefí rukama, ale po pádu se pokračuje dál. V přerušené hře pak vynadá Nerad sudímu a dostane za protesty žlutou kartu.
49. nedorozumění Vaška s obráncem, čechovsky započal výběh a pak cuknul zpátky, útočník si toho všiml a chtěl ho propálit, Vašoň sráží míč na roh.
50. Uprostřed hřiště na pokraji naši šestnáctky dostává do dobré pozice domácí útočník ale je dobře zblokován, takže žádná šance nepřichází.
53. Brejk domácích blokuje Breda tak šikovně, že ještě otře míč o domácího hráče a následuje odkop od brány místo rohu.
56. Sus u lajny vymotal dva domácí, a když pelášil do šestnáctky, stáhl ho za rameno Švejdík a vidí žlutou kartu.
62. Hrubý uvolnil na levé straně Sašu, ten vběhl do vápna a pálil na bránu, Hrubeš srazil na roh. Škoda, možná mohl dát pod sebe na penaltu, někdo z našich tam vypadal vcelku osamoceně. Z rohu pak Pokorný na malém vápně u zadní tyče hlavičkoval vedle brány.
64. Vašek sebral míč před dobíhajícím útočníkem a vyhnul se mu efektním kotoulem, aby mohl rychle rozehrát.
Následuje ne moc zajímavá pasáž hry veskrze uprostřed hřiště, takže jsem se kochal spíš děním v kotli..
85. Rychlý brejk našich, ale Sašovi se nepovedl centr, přízemní míč odebrala obrana domácích.
87. Začíná festival zahozených šancí našich kluků. Jakubov pěkně poslal míč z rohu vápna na penaltu, kde ho Karolko Mondek šikovně přenechal na Broňu Stáňu (díky za upozornění, že to Matěj Helešic být nemohl), ten obešel obránce a naservíroval míč na zlatém podnose Štefanu Pekárovi. Ten z výborné pozice div nepotrohl síť. Bohužel tu ochranou za bránou.
88. Dlouhý nákop domácích po faulu na půlce hřiště, domácí hráč na zadní tyči hlavičkuje vedle.
89. Rychlý brejk po ose Jakubov – Stáňa – Mondek, kdy poslední jmenovaný dlouho zpracovával loptu a dal tak šanci vyběhnout a vyrazit střelu Hrubešem.
90. Stáňa přerušuje hru faulem na půlce, za což vidí žlutou kartu, pak sám vytvoří zeď a centr do vápna srazí rukou, vidí po zásluze hned druhou žlutou, a jestliže si nyní užíval návrat do základní sestavy, tak příště si zápas prosedí na tribuně.
V nastavení se žádný tlak domácích nekonal a tak naši získávají další tři body za výhru 1:0.

Sborové hymně FCB v podání fanoušků tleskají i domácí hráči stojící ve středovém kruhu, následuje děkovačka, a odvoz tří bodů domů.

Můj názor:
- ze sektoru hostů se těžko komentuje výkon jednotlivců, ale týmově to kluci odehráli skvěle.
- ach ty zahozené brejky, naštěstí nás to tentokráte nemrzelo.
- skvělý support, skvělé počasí, lehce pikantnější klobása, pivo univerzální pro sportovní akce, takže celkově super výjezd.
- užívejte prodlouženého víkendu, jsme zase o krok blíž!!!

| Autor: Hellik | Vydáno dne 29. 04. 2017 | 1276 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek