Úspěšný víkend družeb

Jednou z mála dobrých informací z uplynulého víkendu může být ta o výsledcích družebních týmů. Vyhrály všechny tři – GKS, Spartak i Union. Tak se pojďme potěšit alespoň tím.

Velice důležitý zápas sehrálo GKS, protože hostilo druhý tým tabulky GKS Jastrzebie. V prvním poločase velice hezkého utkání měli katovičtí smůlu i štěstí zároveň. Nejprve se v 31. zranil tvůrce hry Wijas ( a musel být střídán), ale v poslední minutě prvního poločasu při nich stálo štěstí, když hostující Narwojsz nastřelil ve slibné šanci tyč. Vše si ale týž hráč nahradil v 51. minutě, kdy vstřelil po rohovém kopu vedoucí branku hostů. Katowice naštěstí takřka vzápětí vyrovnaly Sadowskim poté, co Lasek centroval zleva a v šestnáctce několik hráčů minulo míč... Branka rozhořela četné diskuze, protože podle brankáře hostujícího týmu chytil míč před čarou, i když tělem spadnul za brankovou čáru. Branka hosty poněkud rozhodila a domácí toho dokázali využít – v 74. minutě to byl opět Lasek, který poslal ze standardky signálem míč do ohně a Markowski poslal Katowice do vedení. Ještě ale nebylo vymalováno... Hostě vstřelili v 78. minutě branku, ale rozhodčí ji pro ofsajd neuznali. A opět zaplály emoce. Hráči podlehli nervozitě a výsledkem bylo celkem šest žlutých karet a jedna červená pro domácího stopera Kasprzyka. Výsledek se však již neměnil. A to je nejdůležitější.

V zápase se hrálo prakticky o šest bodů a GKS Katowice poskočily vítězstvím na čtvrté místo tabulky, navíc se bodově přiblížily špičce. „Zajímavý“ byl zápas i v hledišti. Strhlo se hned několik potyček a jedna z nich se přesunula z tribun i na hrací plochu. Chvilku se počkalo a pak se hrálo dál. Po zápase se vášně rozhořely znova a polští ACAB toho využili k tréninku ve střelbě gumovými projektily.

V Trnavě se střílelo taky – naštěstí ale pouze do sítě Nitry. Reprezentační přestávka Spartaku prospěla a nový trenér Adamec se odhodlal i k několika změnám v sestavě. Tou nejdůležitější byl návrat kapitána Ujlakyho i první zápas Brazilce Rivery pod vedením Adamce. Povedlo se - Spartak vyhrál 2:0, když se nejprve z rohu šestnáctky krásně trefil do šibenice právě Ujlaky. Pak sice hosté nastřelili břevno, ale v 86. minutě podtrhl brankový účet utkání Kriss, který skóroval hlavou po standardce Ďuriše. Spartak je nicméně stále až na desátém místě tabulky.

V tréninkovém centru Sparty na Strahově se uskutečnilo utkání Sparta B – Union Cheb. Hosté chtěli potvrdit výbornou formu z posledních zápasů a zaútočit na samou špici tabulky. Povedlo se – v bojovém utkání s osmi žlutými kartami vyhráli 0:1, vítězství se však rodilo velice těžce. Vše rozhodla 87. minuta, ve které domácí brankář musel faulovat v šestnáctce unikajícího Šebestu. Dostal za to žlutou kartu, ale mnohem důležitější bylo, že chvíli poté dostal z kopačky kapitána Chebu Schveinera jedinou branku utkání. Celkově se dá říct, že Cheb byl fotbalovější a vítězství si zasloužil. V tabulce ČFL se vyhoupl na druhou pozici za vedoucí Krč a v neděli ho čeká další těžké utkání ve Varnsdorfu.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 17. 10. 2006 | 766 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek