J. Böhm - Další trumf z rukávu?

Jiří Böhm – pro mnohé možná nejpřekvapivější jméno, které se objevilo v kádru pro zimní přípravu Baníku. Jméno Jiří Böhm si možná sportovní fanoušci více spojují s letošním překvapivým stříbrným medailistou v MS v kolové, ale posílení z této oblasti vedení Baníku nechystá. Sáhlo pouze do bezedné studnice talentů a „vytáhlo na světlo“ další naději.

Pro ty z vás, kteří se zajímáte i o rezervní a mládežnické týmy z Bazalů, to asi tak velké překvapení zase není. Jirka ve své dosavadní kariéře vždy vysoko vyčníval nad svými vrstevníky a není to pouze jeho vysokým vzrůstem. Důrazný útočník se velice často prosazoval střelecky již v dorosteneckých týmech a přestože do rezervního týmu „přestoupil“ docela nedávno, padalo mu to i tam.

Ne však za trenéra Paly... Ten mu pravděpodobně nevěřil a nedal mu tolik příležitostí, kolik by si Böhm jistě zasloužil. Možná i proto Pala skončil, Jirka by se mu nějakými brankami jistě odvděčil. S příchodem trenéra Mikuličky se však karta zcela obrátila a Jiří se začal prosazovat i na poli třetí nejvyšší soutěže.

Teprve devatenáctiletý Bemis tedy nejprve v rezervě pouze paběrkoval – Proti Lipové 12 minut, Karviné 53, Znojmu 35, F-M 28, Fulneku 38 a Zlínu B 24 minut. Střídající hráč ale vše zlomil zápasem proti Dolnímu Benešovu, ve kterém nastoupil poprvé v základní sestavě. a bylo ho plné hřiště – dvakrát skóroval a byl asi hvězdou zápasu.

Ve všech následujících zápasech nastoupil v základní sestavě, mnohé odehrál úplně celé a střídán byl pouze proti Hranicím (81. minuta) a Mutěnicím (88.). Zápas s Mutěnicemi byl jeho dalším parádním galapředstavením. Přidávám několik momentů z výše jmenovaných zápasů.

FC Baník Ostrava B – FC MSA Dolní Benešov 4:0 (0:0)
40. Baník zahodil další tutovku… Po pravé straně unikl Švrček, našel v šestnáctce zcela neobsazeného Böhma, ale ten napodobil Mičolu z 34. minuty, když mířil stejně jako on těsně vedle levé tyče
62. Böhm mohl vstřelit branku, když dostal míč z pravého křídla do prostoru před šestnáctkou. Obhodil si nádherně kapitána Březovského, avšak sám před brankářem pálil na opačnou stranu a minul o notný kus branku…
75. Baník vedl 3:0 - Návrat odvrátil centr na roh, zprava jej kopal Mičola na bližší tyč, Návrat odvrátil pouze zpět k Mičolovi, jehož polovysoký centr usměrnil na první tyči Böhm za záda hostujícího brankáře
83. Baník vedl 4:0 – akci započal Bystroň vniknutím do šestnáctky středem obrany. Přihrál lépe postavenému Böhmovi a ten už neměl sebemenší problém vstřelit gól
87. Böhm zahodil hattrick… Po dlouhém nákopu se ocitl úplně sám před vyběhnutým brankářem, chtěl jej přehodit, ale Skupeň úmysl vystihl a lob chytil

FC Baník Ostrava B – FK Hranice 3:0 (2:0)
1. Baník B vedl 1:0 – Svatonský vnikl při prvním útoku do šestnáctky po pravé straně, našel přesnou přihrávkou před branku neobsazeného Böhma, který k pravé tyči překonal v třicáté páté sekundě zápasu hostujícího brankáře

FC Elseremo Brumov – FC Baník Ostrava B 3:1 (0:1)
36. Po dlouhých minutách klidu vyvezl míč do středu hřiště Čoupek, přihrál volnému Staňkovi, ten měl dost času se podívat, přihrál výborně za obranu na Böhma, ale pomezní odmával naprosto nesmyslný ofsajd. Kompenzace za 23. minutu?
37. Hezká akce v podání Lisického, který našel nádherně na opačné levé straně volného Mičolu. Tomáš hlavičkoval z malého vápna ke vzdálenější tyči, ale trefil pouze tyč! Míč se odrazil ke zcela volnému Böhmovi, ale ten nedokázal doklepnout do prázdné branky za tří metrů… („Bylo to hodně rychlé, míč se mi odrazil nešťastně od sešitého místa na kopačce špatným směrem.“)

FC Baník Ostrava B – FK Mutěnice 3:1 (2:0)
15. Baník B vedl 1:0 – hosté udělali chybu v rozehrávce, míče se zmocnil Svatonský, přihrál Böhmovi a ten přehodil brankáře
19. Baník B vedl 2:0 – Svatonský poslal skvělý míč Böhmovi, který šel sám na brankáře. Všimnul si ještě lépe postaveného Mičoly, přihrál mu a Mičola dával do prázdné branky
25. Böhm kopal po faulu přímý volná kop z hranice šestnáctky, nastřelil však jenom zeď. Od ní se odrazil míč na roh, obrana vyhlavičkovala centr pouze k Magerovi, jehož střelu Beer výborně kryl
47. Baník B vedl 3:0 – po odraženém míči se k prudké střele dostal Böhm a s pomocí odrazu od břevna překonal potřetí hostujícího brankáře
64. Böhm spálil velkou šanci poté, co Magera vysunul Mičolu a ten našel volného Böhma. Jeho střela šla ale mimo tyče...

1. FC Brno B – FC Baník Ostrava B 1:0 (0:0)
70. Baník zahodil stoprocentní šanci… Prokeš se hned ukázal výborným centrem před branku na zcela volného Böhma. Ten ale namířil přízemní střelu těsně vedle tyče
78. Baník byl v těchto chvílích jasně lepším týmem. Böhm vystřelil a jenom výborný zákrok brankáře Dolíhala uchránil domácí před vyrovnáním
80. Staněk poslal ze strany před branku střílený centr a Böhmovi chyběl v dobré pozici k míči pouze kousek

Jirka byl mezi hráči, kteří nejčastěji zahrávali v utkáních zahrávali standardní situace. A horko uměl udělat i z nich. Uvidíme, jak se mu to bude dařit v A týmu Baníku. Já osobně mu hrozně moc držím palce, je spolu s Mičolou mým „koněm“.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 05. 01. 2007 | 1131 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek