K. Večeřa: Výborný zápas

Tisková konference po zápase Zlín – Baník

Přítomni trenér Baníku Karel Večeřa, trenér Zlína Pavel Hoftych, tiskový mluvčí Zlína

Tiskový mluvčí: Pěkný večer, já vás zdravím na pozápasové tiskové konferenci utkání čtvrtého kola Gambrinus ligy mezi FC Tescomou Zlín a FC Baníkem Ostrava a jako tradičně vítám v našem středu oba trenéry – ostravského Karla Večeřu a domácího Pavla Hoftycha. Nejprve dostanou samozřejmě prostor oba trenéři, aby zhodnotili utkání svými slovy.

K. Večeřa: Pokud bych chtěl být hodně stručný, řekl bych výborný fotbal v nádherné kulise. Když to rozvedu, mohu říct, že do úvodu utkání jsme vstoupili aktivně a dařilo se nám to, co jsme chtěli hrát. Bohužel nás přibrzdila branka, kterou šel Zlín do vedení. Od té doby jsme nehráli to, co jsme si řekli. Hráli jsme příliš středem hřiště, vůbec nám nehráli útočníci, bylo to hodně podrážděné, nechtěli jsme hrát po křídlech. Pokud jsme měli v úvodu nějaké příležitosti, po brance se to z naší hry vytratilo. Myslím si, že v úvodu druhého poločasu se to mohlo poprvé lámat, kdyby Žůrek dal na 2:0. To už by bylo asi horší... Naštěstí nedal a pak se začal hrát fotbal nahoru dolů. Myslím si, že ve druhém poločase nebyla hluchá místa, bylo to 45 minut kvalitní hry na obou stranách. My jsme začali hrát více po zemi a přes křídla a zápas jsme zaslouženě otočili. Pak se do naší hry znovu vloudily chyby a zbytečné ztráty balónů. Zkušenější mužstvo by to zvládlo lépe. Ale hlavně jsme měli příležitosti na to, abychom dali na 3:1. To byl druhý okamžik, kdy se utkání mohlo zlomit – tentokrát v náš prospěch. Nedošlo k tomu a domácí ukázali sílu a výškovou převahu, kterou měli. Vyrovnali a v závěru tam pak byly standardky a štěstí na naší straně. Zápas dospěl k remízovému konci, který je asi zasloužený.

P. Hoftych: Já s hodnocením souhlasím. Utkání se hrálo v krásné atmosféře, na kterou jsme tady dlouho čekali. V prvním poločase kvalitního zápasu jsme šli do vedení, i když měl Baník opticky víc ze hry. Hodně nepříjemné to pro nás bylo na straně Řezníka s Rajtoralem. Každopádně do druhého poločasu jsme šli vedením a hrát aktivněji. Ne tak jako na Spartě, kde se nám to nedařilo. Bohužel jsme ale dostali hned gól od Magery a pak tam byl od nás úsek, kdy jsme nedokázali zakončovat akce. Stálo nás to hodně sil a navíc šel soupeř do zaslouženého vedení. Já si maximálně cením toho, že kluci předvedli vysokou morálku a dokázali vyrovnat. Utkání v závěru zvládli, dokonce jsme dali Vyskočilem břevno. Já jsem s utkáním spokojený, myslím si, že bod je zasloužený a beru ho. Baník je velmi kvalitní mužstvo a za bod jsem rád.

Pane Večeřo, Rudolf Otepka střídal relativně brzy. Bylo to střídání vynucené?
K. Večeřa: Já jsem cítil, že potřebujeme dodat mužstvu nový impuls, protože jsem předpokládal, že zvlášť po naší brance začnou domácí více útočit. Přišel tam Mišinský, který přece jenom má více obranné práce. Ruda ale do té doby odvedl kvalitní výkon, myslím si, že 15 minut před koncem není až tak brzo.

Bylo prolínání Bystroně s Markem cílené nebo to bylo vynuceno výkony hráčů?
K. Večeřa: Neřekl bych, že to bylo vynuceno výkony hráčů. Jestli chodíte na Baník, můžete to vídat celkem pravidelně. Já to po nich chci – jednak je to nebezpečné pro soupeře a pak hráč, který se přesouvá dopředu má více energie, protože na stoperu si přece jenom více odpočine. Oba s tím nemají problémy, jsou silní v ofenzívě i defenzívě a pokud bych nechal hrát Marka nebo Bystroně jenom na stoperovi, to by byl přepych.

Pane Večeřo, ztratili jste první body v soutěži. Jak se na to díváte? Mrzí vás to?
K. Večeřa: Mrzí. Je třeba se na to dívat ze dvou pohledů – první poločas jsme nezvládli tak, jak jsem si představoval. Ve druhém poločase jsme to měli rozehrané, dokázali jsme to otočit, měli jsme šance a převahu... Nejsem spokojený, mohli jsme to zvládnout lépe. Na druhou stranu si vážím toho, že jsme to odmakali. Kluci, kteří hrají ligu prvním nebo druhým rokem přece jenom ještě nemají takové zkušenosti. Těm se tam ještě nějaká ta chyba vloudí, je třeba se na to dívat reálně. Při zlínském tlaku jsme měli třeba problémy s nakopávanými balóny, tam je třeba větší vyhranosti, sehranosti. Ale je to teprve čtvrtý zápas, Otepka je u nás teprve druhý zápas, Zeher hraje třetí zápas, Metelka se dostal zpět do sestavy – chce to ještě ča, až vychytáme všechny nedostatky.

(dotaz borca z ČTK) Pane Večeřo, dnešní utkání se málem nedohrálo kvůli výtržnostem ostravských fanoušků. Byli jste na to nějak speciálně připraveni, určil jste dopředu někoho, kdo by šel fanouškům domluvit? Jako třeba na Spartě, kdy Horváth jde a domlouvá sám od sebe...
K. Večeřa: Já jsem nezaznamenal nějaké větší projevy násilí. Byly tam nějaké petardy a rachejtle, ale já si myslím, že to zas není až tak strašné, pokud to fanoušci nedělají celý zápas. Kapitán Tomáš Marek se snažil diváky usměrnit. Není určený nějaký speciální hráč, který by měl uklidňovat fanoušky. Já si myslím, že to bylo v rámci slušnosti a tohle prostě k fotbalu patří. Nebylo to nic hrozného, rozhodčí na to samozřejmě musí upozornit, reakce byly v přiměřené míře. Hra sice byla přerušena, ale zvládlo se to i zásluhou pořadatelů. Nic víc k tomu nemám.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 28. 08. 2007 | 1631 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek