Tiskovka po Slovácku

Jak se těžko hodnotilo utkání našim hráčům, tak určitě těžko hledal na tiskovce slova i trenér Večeřa. Ohlédnutí obou lodivodů za včerejším zápasem najdete v následujícím přepisu tiskové konference.

Vítám oby dva trenéry, domácího Josefa Mazuru a také ostravského Karla Večeřu, na pozápové tiskové konferenci a poprosil bych trenéra hostů, zda by mohl zhodnotit utkání.

K. Večeřa: Tak bohužel jsme neuhráli výsledek, který jsme tady chtěli uhrát, nulu v defenzivě a vstřelit branku, takže tím jsem samozřejmě zklamaný, utkání v defenzivě až do té devadesáté minuty bylo prakticky bez výraznějších chyb, bohužel jsme si to zase vybrali tradičně až v samotném závěru, kdy jsme domácím tu šanci nabídli a oni nás potrestali. Ten náš fotbal je takový kostrbatý, nelze klukům upřít snahu, nebo vůli, ale bohužel nadřeme se na to a výsledný efekt žádný a ty chyby, které uděláme soupeř potrestá. Ale je to první poločas, prohráli jsme 1:0 a máme 14 dnů na to si to zhodnotit.

Díky, domácí trenér bude zřejmě spokojenější.

J. Mazura: Tak já si myslím, že Ostrava tady dobře kombinovala. Já musím klukům poděkovat hlavně za bojovnost, za to, že jsme udrželi nulu, že jsme měli u toho taky to štěstí vzadu, že jsme neinkasovali a že se nám vlastně podařila jedna akce za zápas a z toho byl ten gól. Ale přesně jak říkal trenér, je to poločas a za 14 dní je odveta.

Tak, pojďme k otázkám k dnešnímu utkání. Oba trenéři jsou vám k dispozici. Takže prosím.

Pohár se letos hraje na dva zápasy, doma – venku, co na to říkáte? Je to změna oproti dřívějšku, Baníku to asi vyhovuje, že i když dnes prohrál, tak že má šanci.
K. Večeřa: Bylo to dáno dopředu, tak se s tím počítá, kdybychom věděli, že je to jeden zápas, tak by ten vývoj mohl být jiný. Tam ty zápasy jsou takhle dané, je to poločas a může napovědět, může svým zpúsobem vyřešit, ale to se stává málokdy. To 1:0 dává šanci oběma mužstvům.

J. Mazura: Já si myslím, že tak to bylo dané, tak to bylo nalosované, tak se to hraje ta soutěž a jestli je to výhoda nebo nevýhoda, já bych to ani tak neřešil, prostě tak to je, tak to bylo dané na dva zápasy.

Dotaz na trenéra Večeřu, viděl jste zlepšení oproti víkendu?
K. Večeřa: No zlepšení určitě, dostali jsme jenom jednu branku.

Ale zase proti druholigovému týmu.
K. Večeřa: No samozřejmě. Ale víte jak to je, když se člověku nedaří, svým způsobem se trápí, je to upracované, tak na to máme takové české přísloví, které tady nebudu říkat, to si můžete domyslet sami, ale to je otázka času, kdy se to zlomí. Samozřejmě to tu psychiku a sebevědomí nahlodává, v okamžiku kdy se vám daří, vám tam kolikrát spadne všechno, daří se vám věci, a teďviděli jste, my jsme si tam vypracovali v úvodu druhé půle nádhernou šanci, kdy se tam dostal Martin Lukeš, v šestnáctce byl sám, ale trefil to bohužel tak, ne abychom z toho profitovali, pak tam byla nádherná střela Rudy Otepky, která šla do šibenice, tam to fantasticky vytáhl domácí brankář. Je to sport, je to fotbal, musíme pracovat dál.

Vy jste střídal až v závěru dvakrát, proč?
K. Večeřa: Tak já si myslím, že ti co tam byli na hřišti pracovali dobře, to střídání to byla snaha oživit to, vnést tam ten impuls, že tam jeden z nich, jak Ruda Otepka, tak David Střihavka mohli přinést nějakou tu šanci do koncovky. Ruda tam dvakrát vystřelil, nevyšlo to.

Já bych se zeptal domácího trenéra, vy jste střídal Jurkiče už ve dvacátéčtvrté minutě, jaké tam byli důvody?
J. Mazura: Já vím trošičku o jeho problémech, tak se mi zdálo, že ten středeční zápas na něho byl hodně brzo a proto jsem ho vystřídal. Nebylo to ani kvůli tomu, samozřejmě trošičku tam plaval, ale má zdravotní problémy a chtěl jsem, aby se pošetřil na sobotu.

| Autor: Lovana | Vydáno dne 09. 04. 2009 | 780 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek