M.Daněk: Stálo při nás štěstíčko

Poslední instance v naší sestavě - Michal Daněk - včera chytil, co šlo. V těch největších šancích soupeře toho ale moc nemohl dělat a tak tlačil míč z brány alespoň očima. Pozápasové názory Michala najdete uvnitř článku.

Dneska jste měli asi obrovské štěstí.
M. Daněk Štěstíčko při nás stálo, ale myslím, že v prvním poločase jsme si taky vypracovali nějaký tlak a vytvořili jsme si nějaké šance a pak jsme je nedali.

Čím to bylo, že i ten konec patřil Liberci, že vás zatlačili?
M. Daněk To by spíš byla otázka pro kluky a ne pro mě, který stojím v bráně, ale myslím si, že to pramenilo z toho, že jsme vepředu neudrželi balón a my jsme se potom už jenom bránili.

Co to pro vás znamená, že máte jenom jeden bod?
M. Daněk Určitě je to škoda, my jsme šli do toho zápasu s tím, že chceme získat tři body, ale můžeme být rádi za tuhle remízu.

Co vám šlo hlavou, když tam šla ta Váchova střela do pravé tyče, pak do levé tyče?
M. Daněk Já jsem se jenom modlil, aby to pak naši odkopli.

Předtím tam taky byla jedná střela, která šla od tyče a pak nějak zapadla pod vás.
M. Daněk To byla určitě moje chyba. Já jsem čekal, že to jde vedle a najednou to šlo do tyčky, takže určitě při mně dneska stálo štěstíčko.

A jak to tam bylo? To vám tam šlo něja pod tělo?
M. Daněk No, sjelo mi to přímo pod zadek.

Bylo tam několi situací, kdy to šlo těsně vedle, jednou šel sám hráč na vás, jednou střela těsně vedle. Měl jste u něčeho strach, že to bude gól?
M. Daněk Jednou jak mě to minulo, tak jsem se díval do brány a viděl jsem, že to jde vedle, ale ve druhém poločase nás Liberec zatlačil a z toho pramenili ty šance, které si vytvořili.

Pořád říkáte, že už se musíte zvednout, ale stále se to nedaří, proč?
M. Daněk Já nevím, to je hrozně těžké. Nedaří se nám celou sezónu, určitě to chceme zlomit, ale bohužel to nejde. My hrajeme první poločas zase dobře, ale druhý jsme odešli a pustili jsme do hry Liberec, který si potom vytvořil gólové šance a kdyby tam padl nějaký gól, tak bychom zase prohráli a to by bylo určitě neštěstí.

Byl jste si v obou těch situacích, o kterých jsme se bavili jistý, že to jde vedle? Myslím tu Nezmarovu hlavičku i to Dočkalovo zakončení a nebo jste při některé té šanci měl obavu?
M. Daněk Obavu jsme měl spíš u té hlavičky Nezmara. U té druhé situace, jak už jsem říkal, tam jsem proti němu vyběhl, on to vypíchl kolem mě, tak jsem se otočil a viděl jsem, že to jde mimo bránu, sice jenom 15 – 20 centimetrů, ale ten fotbal už nějakou dobu hraju, takže jsem viděl, že to jde vedle.

Taková první šance Liberce, kterou jste chytil, byla ta Štajnerova střela hlavou těsně k tyči.
M. Daněk Tak já tam jsem od toho, abych něco chytil a já jsem rád, že jsem tam dneska klukům pomohl a na druhou stranu, že jsem si ty tyčky dobře postavil.

Myslíte si, že ten bod je pro vás nakonec dobrý?
M. Daněk Tak v prvním poločase jsme si nějaký tlak a nějaké šance vytvořili a bohužel jsme neděli gól, a ve druhém poločase nás Liberec zatlačil a mohl nám dát pár gólů, ale naštěstí se to nestalo. Mohli jsme určitě i prohrát, ale myslím si, že ta remíza je zasloužená.

Minule vám dali Teplice čtyři góly, teď měl Liberec taky minimálně čtyři vyložené šance, čím to je?
M. Daněk Nevím, my se na to připravujeme, abychom to ubránili a hlavně abychom nikoho nepustili do nějakého většího tlaku
a bohužel se nám to nedaří. Zase jsme hráli jenom jeden poločas a ten druhý jsme Liberec zase nechali hrát.

Vůbec jste neudrželi balón vepředu, je to ten důvod, proč se Liberec dostal do takového tlaku?
M. Daněk Určitě, jak říkám v prvním poločase to kluci udrželi a z toho pramenilo i to, že jsme si nějaké šance vytvořili a ve druhém poločase jsme neudrželi snad jediný balón a každý nákop co se od nich odrazil, tak byl brejk proti nám a my jsme se potom horkotěžko bránili.

Je už jasné, že Baník bude hrát o záchranu až do konce?
M. Daněk To jsou hrozně nepříjemné otázky, ale bohužel jo. Už si to musíme připustit, že jsme v takovém pásmu, že hrajeme o záchranu, ale pořád si to nějak nedáváme najevo, pořád jdeme od zápasu k zápasu a chceme hrát fotbal, který nám bude přinášet body. To, že se nám to momentálně nedaří, tak je to škoda, ale jak říkám, určitě do těch zápasu nejdeme s tím, že chceme prohrát.

Berete to i tak, že je pro vás ve vaší situaci dobrý i bod?
M. Daněk My teď musíme sbírat co nejvíce bodů, jestli to bude po jednom nebo po třech, po třech by to bylo určitě lepší, ale každý bod teď pro nás bude zlatý.

| Autor: Lovana | Vydáno dne 03. 04. 2011 | 729 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek