Rozhovory po Budějkách - část 1

Přinášíme vám první část rozhovorů po vítězném zápase s Budějovicemi. O své dojmy se přišli podělit gólman D.Pietrzkiewicz, který se po zranění M.Daňka dostal nečekaně do brány - a D.Kraut, který měl prsty (teda kopačky) ve všech našich gólech.

Co vám problesklo hlavou, když jste se dozvěděl, že půjdete na hřiště?
D. Pietrzkiewicz Byl jsem šťastný, že můžu debutovat na Bazalech a šel jsem do toho, když jsem seděl na lavičce, tak jsem byl připravený na to, že se Daňa může zranit a půjdu na hřiště. Určitě jsem nebyl nervózní.

Na svoji šanci jste čekal hodně dlouho.
D. Pietrzkiewicz Ano, čekal jsem skoro dva roky, byl jsem na hostování, vrátil jsem se a jsem šťastný, že jsem mohl debutovat na Bazalech.

Jaké to bylo?
D. Pietrzkiewicz Dobré, důležité je, že jsme vyhráli.

Dostali jste gól hned v 9. minutě z nechytatelné střely.
D. Pietrzkiewicz Jasně, bylo to těžké jak pro mě, tak pro tým, ale ukazáli jsme charakter a že jsme dobrý manšaft a nakonec jsme získali tři body.

Vy jste tam taky chvilku laboroval s nohou, napadlo vás, že byste se taky zranil?
D. Pietrzkiewicz Jo, mám něco s kotníkem, takže od dvacáté minuty jsem hrál se zraněním, ale dochytal jsem to.

A nehrozilo, že byste musel střídat?
D. Pietrzkiewicz No, na začátku jsem myslel, že to půjde těžko, ale nakonec jsem to rozběhal, masér mi pomohl, o poločase mi pomohli doktoři a když jsem šel do druhého poločasu, tak už bylo dobře.

Byl jste nervózní? Ten zápas byl strašně důležitý.
D. Pietrzkiewicz To ano, ale byl jsem nervózní pozitivně, že můžu hrát a že můžu pomoct manšaftu. Jsem šťastný, že jsme vyhráli a máme tři body.

Na začátku jste dostali gól, další střelu jste chytil takovým tygřím skokem. Přišlo potom uklidnění?
D. Pietrzkiewicz Uklidnil jsem se hned od první minuty, kdy jsme začali hrát. Brankář musí být klidný a pomoct manšaftu, takže jsem nemohl být nervózní a ukázat to manšaftu.

Vy jste poprvé zažil jak chutná česká liga. Jaký ten zážitek byl?
D. Pietrzkiewicz Jsme šťastný, že jsem to mohl zažít a že zrovna na Bazalech a ne venku, to pro mě bylo důležité.

Gratulace. Cítil jste, že to dneska bude dobré? Od začátku jste hýřil aktivitou, byl jste nejlepší na hřišti.
D. Kraut Tak já nevím, sedlo nám to, i když jsme prohrávali 1:0. Já myslím, že nám prospělo to počasí. Já to mám rád, když trošku prší.

Ale brzo jste dostali gól, co se vám honilo hlavou?
D. Kraut Co se nám honilo hlavou? Že to je v prdeli.Ale říkali jsme si, že se zvedneme, dokázali jsme se zvednout na 1:1, říkali jsme si, že je to v pohodě, že to uhrajeme, měli jsme šance, byli jsme lepší než Budějovice, když jsme dostali gól na 2:1, tak
jsme dokázali rychle odpovědět.

To bylo asi hodně důležité, že jste tak rychle vyrovnali.
D. Kraut Bylo to hodně důležité, protože podle mě by se Budějovice zatáhli a bránili by se v šestnáctce, ale my jsme vyrovnali a pak to byla už jenom otázka toho našeho umění, že jsme ten třetí gól dali.

Měli jste dneska spoustu šancí, třeba Adam Varadi a nepadalo to tam, nezoufali jste z toho a neříkali si do prčic?
D. Kraut Neříkali jsme si do prčic, říkali jsme si, že když máme tolik šancí tak, že tam snad něco spadne. Když si vytvoříme tolik šancí, tak přece není možné, aby tam něco nespadlo.

Když dneska spočítáme střely na branku i mimo, tak jste nastříleli snad nejvíc za celé jaro. V čem to bylo?
D. Kraut V tom počasí, říkali jsme si, že když pršelo, tak že to bude klouzat a proto jsme se o střely pokoušeli.

Takže když je sucho, tak radši nestřílíte?
D. Kraut Ne, střílíme, ale ten terén tomu dnes nasvědčoval, že to můžeme zkoušet z větší dálky, takže jsme se o to pokoušeli.

Dneska bylo na hřišti hodně vody, nedělalo to problém?
D. Kraut Podle mě byla voda jenom v tom rohu, kde je vždycky a myslím si, že nějaké problémy to ani nedělalo. V prvním poločase to možná spíš stěžovalo práci budějovickým obráncům a ve druhém poločase tam Budějovice ani moc nebyly.

Jste už zachráněni?
D. Kraut Já už jsem vám říkal předtím, že já jsem o záchraně vůbec nepřemýšlel. Já se dívám jenom nahoru a od zápasu k zápasu.

Ale určitě to pro vás byla úleva, že jste dneska vyhráli.
D. Kraut Tak úleva to byla velká. Po dlouhé době máme tři body a myslím, že ani výkon nebyl špatný, takže můžeme dál hrát v pohodě.

Myslíte si, že to byl váš nejlepší výkon ze všech ligových startů?
D. Kraut Řekl bych, že je to srovnatelné s výkonem v Brně, kde jsme hráli s Ústím a myslím, že tak je to v pořádku.

Takže využíváte té šance, co vám dal trenér.
D. Kraut No, snažím se.

Tři vaše věci dneska – nejdříve rohový kop, po něm gól, potom váš gól a potom famózní zpracování míče, na zem a rozehrání a z toho třetí gól. Které si vážíte nejvíce?
D. Kraut Tak jsem útočník, tak asi gólu ne? (smích) Ale udělal mi radost i ten roh a myslím si, že ta akce poslední, že na to se dalo dívat.

To bylá krásná akce, která se často nevidí.
D. Kraut Byla to normální fotbalová akce, ale děkuji.

| Autor: Lovana | Vydáno dne 02. 05. 2011 | 1285 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek