Na Julisce "tradiční" prohra :-(

FK Dukla Praha - FC Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Hráno 25. října 2013 v 18:00 hodin na Julisce

Hrát pár dnů po velice slabém domácím výkonu proti nováčkovi ze Znojma na půdě, kde se nám absolutně nedaří a navíc na začátku třídenního volna – to není zrovna dobrý nápad... Baník s tím ale nemohl dělat zcela nic kromě toho, že se mohl statečně postavit osudu.

Ono totiž není nic lehkého jet na Duklu bez šesti hráčů nejuzšího kádru. Někdo byl zraněný (Šichor, Dedič, Kukec, Svěrkoš), Droppa vykartovaný a Engelmannovi zabránila ve startu idiotská česká specialitka ve smlouvě. Trenéři Baníku tam museli vzít zavděk kdekým,kdo měl dvě nohy a uměl kopnout do balónu. Jednou z hlavních otázek bylo, jak se k nové šanci postaví Milosaljev. Napravovat měl opravdu co.

Aktuální forma
Baník: prohra 1:4 na Spartě, prohra 1:3 s Bohemkou, výhra 3:0 nad Libercem, remíza 2:2 na Slovácku, remíza se Znojmem 1:1, bilance 1-2-2 při skóre 8:10
Dukla:

Baník: Pavlenka – Zawada, Baránek, Frydrych (K), Sukup (68. Stronati) – Milosaljev, Kraut (71. Kukec), Hable, Foltýn (80. Lukeš), Holzer - Fantiš
Dukla: Rada – Romer, Vorel, Štetina, Hanousek – Matěj Hanousek, Gedeon, Malý – Pázler (51. Néstor) – Pospěch (89. Marek), Mareš (82. Vrzal)

Rozhodčí: Kocourek – Pospíšil, Pochylý
Diváků: 2 745

Po našem zahajovacím výkopu jsme začali aktivně, po centru Zawady jsme měli hned roh, ale ty bychom snad ani nemuseli kopat... Nastavení proti Znojmu byla asi náhoda. Hned z protiútoku nám proletěl domácí polovysoký centr celým vápnem, ale jinak jsme začali sympaticky, i když byl Milosaljev v ofsajdu a Kraut si nechal míč odkopnout. Z celkového pohledu ale první desetiminutovka nikterak oko diváka či fanouška nepohladila.

Jinak tomu mohlo být – z pohledu FCB – v desáté minutě. Nejprve sice viděl Sukup žlutou kartu, ale po zisku míče jsme vyrazili do brajku a ve velice dobré šanci se ocitl Kraut. Následoval však Engelmanna, Rolince a Fantiše ze zápasu se Znojmem a nechal vyniknout gólmana... Škoda. Baník byl překvapivě aktivnější i nadále – otázkou bylo, jestli nešlo o taktiku domácích nechat nás vyblbnout se a pak udeřit.

Minuty běžely dál bez většího vzruchu až na dva rohy Baníku, které ale pokaždé skončily u brankáře Rady. Pak ale poprvé vážněji zahrozila Dukla, když vyslal Mareš výborný míč M. Hanouskovi, ale jeho centr byl zcela nepřesný. Po chvíli zase vynkl Rada – nutno ale říct, že to proti Milosaljevovi moc těžké neměl. Závěr první půlhodinky zápasu ošperkovala první žlutá pro domácí (Romero) i první střela na naši branku v podání Pázlera, kterého ale vychytal u levé tyče Pavlenka.

No a pak jakoby Dukla oprvdu ožila, dostala se k nebezpečné standardce, ale Mareš pálil naštěstí pouze do zdi. Hned jsme šli do brejku zastaveného faulem před vápnem, Kraut sice na rozdíl od Mareše zeď přestřelil, našel ale pouze náruč Rady. Na fotbal se konečně dalo dívat, při šanci Pázlera po chybě naší zadní řady jsem ale raději zavřel oči – šlo to vedle... Chvilku nám “dal” vydechnout Pospěch, když tvrdě srazil Baránka, ale tlak Dukly v posledních minutách nepříjemně sílil. Zcela zmrazit ho mohl v 37. minutě Fantiš, který obral o míč Štetinu, ale kiks kolegy napravil skvělým obranným zákrokem Vorel. Po chvilce to zkoušel Fantiš po kolmici od Milosaljeva v brejku na Štetinu ještě jednou, tentokrát ale kličku soupeř nesežral.

Blížil se závěr prvního poločasu, hra se přelévala ze strany na stranu a nejvíce ze všeho se čekalo na nějakou výroznější chybu. Kombinací to totiž oběma týmům zatím moc nešlo... Podpořit kolegy vepředu se vydal dokonce stoper Stetina, jeho centr ale odvrátil Zawada. Pak nám ale zase zatrnulo více, když jsme faulovali na boku vedle vápna Mareše, po standardce pálil z odraženého Pázler, trefil však naštěstí pouze Fantiše. V nastavení chtěla ještě docílit Dukla gólu do šatny – tečovaná střela Mareše ale skončila naštěstí mimo tyče a po rohu sudí první poločas ukončil.

Druhé dějství začala Dukla úplně jinak než start zápasu, rozehrála s námi kombinace alá Barcelona a dlouho nám vůbec nepůjčila míč. Zatrnulo nám po chybě Pavlenky, ale Baránek míč odkopl. Pavlenka byl mimo hru i v minutě třiapadesáté – naštěstí však proto, že po centru Romey hlavičkoval Mareš v nadějné šanci nepřesně. My jsme se mohli prosadit až po dlouhých deseti minutách – standardka z kopačky Milosaljeva však byla stejně nepřesná jako předchozí pokus domácí.

Dukla byla nadále aktivní, Mareš se ještě z úhlu netrefil, ale pak to přišlo – v souboji fauloval Baránek Pospěcha, míč si postavil Malý, Pavlenka se vrhl na stranu a Malý mu to dal bombou na stranu druhou – 1:0 pro Duklu v 59. minutě, navíc žlutá pro Baránka. Vcelku zasloužená odměna pro aktivní vstup domácích po přestávce. Z našeho pohledu sporná penalta jakoby přilla olej do ohně a výsledkem byly dvě rychle za sebou jdoucí žluté pro hráče Dukly – že by Kocourkova satisfakce?

Baníku bylo jasné, že bez hry dopředu to nepůjde a příkladem šel kapitán Frydrych – jeho tvrdá střela ze střední vzdálenosti ale branku minula. Po chvíli jsme museli nuceně střídat, když Sukupa, kterého předtím žlutě sundal Pospěch, nahradil Stronati. V 70. minutě jsme to zkusili zase vepředu, když dobře hrající Kraut vysunul Fantiše, ale Mareš mu vypíchl míč a zase z toho byl pouze roh. No a roh = pro Baník nic. A nejenom nic – po rohu šli domácí v brejku dva na jednoho Pospěch tvrdě vypálil a Pavlenka se mohl pouze ohlédnout, jak mu balón sviští těsně kolem tyče...

V 71. minutě jsme vystřídali Krauta Kukecem – podle mne by se našel na střídání i někdo jiný. Dukla jakoby vycítila, že je lepší, když hraje vepředu ona, a během dvou minut měla dva rohy. Oba jsme ubránili a pak jsme se zase chtěli dostat do hry my. Chtít je jedna věc, realita druhá – domácí Malý skvostně našel Pospěcha na druhé tyči, následovalo perfektní zpracování, zaseknutí beka a střela z blízky na Pavlenku, který fantastickým zákrokem podržel šance Baníku.

Deset minut před koncem jsme poslali na hřiště místo Foltýna Lukeše, ale bohužel minutu poté mi potvrdil Stronati to, co si o něm myslím už dlouho – kousek od vápna fauloval Mareše a daroval domácím nadějnou standardku. Néstor naštěstí pálil pouze do zdi, čerstvý Vrzal pálil dorážky mimo. První příležitost dostal Lukeš pět minut před fajrontem, na konci akce stála ale stopka v podobě brankáře Rady. Baník se bohužel už k ničemu dalšímu nedostal – na rozdíl od domácích, kterým jsme museli ve zdi zablokovat ještě další nadějnou standardku. Poslední naší nadějí byla příležitost Milosaljeva, jednak ale střílel vysoko nad, jednak mu to pomezní nakonec odmával. Fajront, na Julisku snad ani nemusíme jezdit... Dukla – Baník 1:0 (0:0)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 25. 10. 2013 | 1322 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek