Vítkovice – Baník 1:4 (0:2)

Tradiční silvestrovské derby v netradičním termínu odehrály včera staré gardy Vítkovic a Baníku. Dlouhé roky tento duel ovládal soupeř, především proto, že náš tým často bojoval s tím vůbec dát dohromady kvalitní jedenáctku. Loni se naši kousli a představili silný tým a nejinak tomu bylo i včera.

Utkání se hrálo tradičně na umělce ve Vítkovicích, kdo byl zvyklý z minulých let dorazit na poslední chvíli a mít jistotu, že zaparkuje a v klidu si ještě stihne dát čaj před zápasem asi nechápal – jednak překopané parkoviště před stadionem nabízí výrazně méně míst než dříve (pravda, obětováním tréninkového hřiště vzniklo na jiném místě druhé, větší) ale hlavně tolik fanoušků tento zápas ještě určitě neměl. Nemám odhad na lidi – ale hřiště bylo obsypáno po obou delších stranách – 1500? Fakt nevím, no každopádně určitě důstojnější kulisa, než v minulých ročnících. Jen ten speaker byl nějaký divný :-) (a čaj s rumem snad ještě víc)

Baník představil opravdu hodně silný tým, mě osobně překvapilo, že v sestavě chyběli Poštulkové, kteří dříve hrávali – ale jinak do jméno, to pojem:
Baník: Baránek (Kafka) - Staš, Bolf, Veselý, Drozd, Pěcháček, Vrťo - Slončík, Korytář, Galásek, Mašlej, Papadopoulos, Tchuř, Kiša, Kula - Samec, Daněk, Basta, Fryč
Vítkovice: Twardzik (Šmíra) - Karas, Orel, Onufer, Laub, Stařičný - Dostál, Baránek, Rozsypal, Dohnal, Valenčín, Knapp, Grussmann - Vožník, Trval, Langer, Rozhon.

Baník byl od začátku utkání lepší, ale Twardzik dlouho odolával především při šancích Dana Tchuře, který si po jedné zazděné gólovce ulevil tak nahlas, až musel být spíkrem napomenut :-) Gólový účet zápasu otevřel v sedmnácté minutě čerstvý padesátník Karel Kula, jemuž po sólu z půlky hřiště, kde se vyhnul offsidové pasti, naservíroval míč před prázdnou bránu Kiša. Ten krátce nato zvýšil na 2:0 sám poté, co mu do uličky za obranu posunul míč Papadopulos. Tanase si speaker celý zápas dobíral, ten se publiku odvděčil několika technickými kousky a v závěru poločasu nechybělo moc a mohl na zadní tyči také sám skórovat. Vítkovičtí střelci v první půli Baránka nezaměstnali, pár střel tam bylo ale víc než na bránu to vypadalo, že domácí pálí na projíždějící tramvaje

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé půli – hned na jejím začátku hlavou usměrnil do sítě centr zprava Mašlej. Vítkovičtí ve druhé půli už přeci jen zpřesnili mušku a začali trefovat zařízení, Kafka musel několikrát na zem při střelách spoza vápna nebo po přímácích, zneškodnil také jednu hlavičku z malého vápna, na další Rozhonovu už neměl nárok a tak bylo sníženo. To se nelíbilo Samcovi, který si v první tutovce ještě vylámal zuby na Šmírovi, následný centr zprava si ale na malém vápně zpracoval, poslal gólmana k tyči a sám pohodlně skóroval doprostřed brány. Jednou si zkoušeli vymodlit penaltu naši, leteckou vložku ale sudí Matějek jako penaltovou neposoudil. Na druhé straně dostali šanci na snížení z penaltového puntíku domácí. Střelec (Trval? ale to si fakt nejsem jistý, domácí neznám) asi čekal, že gólman půjde na zem k tyči a dal to doprostřed pod břevno. Komu by se ale chtělo na studenou umělku, Kafka si počkal a míč vyrazil na břevno. No a to bylo z fotbalu vše, Baník podruhé za sebou vyhrál – tentokrát 4:1 a vypadá to, že se rozhodl, že teď na delší dobu opanuje silvestrovské derby tým ze Slezské.

Po zápase se hráči pomalu trousili z hřiště, vzhledem k počasí (a počtu diváků) na něm vydrželi déle než v minulých letech, fotili se s fanoušky – asi největším lákadlem byli trenéři Vrba s Jankulovskim či Galásek, Slončík, Bolf… Tak zase za rok na ydyksebu :-)

BP

| Autor: ammy | Vydáno dne 30. 12. 2013 | 845 přečtení | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek