Čtyřka jak ji neznáme

Jóóóóó jsou to aktuálně těžké doby pro Moravu – Baník se zachraňuje v první lize a donedávna prvoligový Zlín se bude na jaře snažit udržet ligu druhou... A právě hosty ze Zlína si pozval Baník ke generálce na jarní ligový start, který se uskuteční příští neděli, kdy na Bazaly zavítá plzeňská Viktoria.

Z celkového pohledu byl Baník v zápase jasně lepším týmem a celkové skóre je poměrně přesným odrazem dění na hrací ploše. Baník měl dobrý vstup do zápasu a úvodní dvacetiminutovku korunoval dvoubrankovým vedením zásluhou nahrávače Štěpána a zakončovatele Baránka. Štěpán ukázal opravdu přesnou nohu, když první gól posadil Baránkovi na hlavu z rohu a druhý po brejku a centru z brankové čáry. Obě branky přilétly ze stran a zejména na té druhé má opravdu lví podíl Baránek, který skvěle zabojoval ve středu hřiště, založil brejk a sám jej přesně na zadní tyči opět hlavou zakončil.

Poté se hra vyrovnala a Zlín toho dokonale využil ve 30. Minutě, kdy naše obrana při standardce usnula hlubokým spánkem a zcela osamocený Hájek se mohl Pavlenky zeptat, kam to chce – 2:1. Brzo po změně stran mohlo být dokonce vyrovnáno, ale naše hluché minuty jsme přečkali bez pohromy. Druhý poločas již hrály prostřídané sestavy a byl to nakonec Baník, který přidal Krmenčíkem gól, při kterém si připsal třetí kanadský bod za nahrávku Štěpán. Lahůdkou pak byl čtvrtý gól v podání Kukece, který překonal technickou střelou z přímáku gólmana Zlína i přesto, že zeď stála metr před místem, na které ukázal sudí Cieslar... Kujwa, když jim to ukážeš, tak trvej na tom, ať se tam posunou – přípravák nepřípravák.

Šancí bylo na obou stranách samozřejmě více – letmo si vybavuji Kukecovu či Štěpánovu před pauzou, z hostů měl asi největší Benčík z přímáku. V 71. minutě se dostal na plac i Svěrkoš a ukázal, že i přes předlouhou herní pauzu to v noze ještě má – zády k brance si skvěle zpracoval kolmici, otočil se na míči a z otočky poslal střelou z hranice vápna po zemi balón přesně k pravé zlínské tyče. Co na tom, že to bylo z ofsajdu – akce to byla super a hlavně byla velkým příslibem. Raději ať platí ta, která bude brát v lize tři body.

Baník: Pavlenka – Vengřinek, Baránek (46. Kaša), Frydrych, Sukup (46. Zawada) – Greguš, Foltýn (46. Mensah) – Štěpán (63. Narh), Kukec, Holzer (63. Azevedo) – Krmenčík (71. Svěrkoš)
Zlín: Dostál – Hubáček, Kubica, Pazdera – Hájek – Poznar, Salachna, Benčík, Bartolomeu – Kurtin. Jordan. Náhradníci: Jasenský, Železník, Elšík, Ilizi, Malchárek, Holík, Kročka, Malý

Diváků: 1250, sudí Cieslar – Mikeska, Priesol

| Autor: kulajar | Vydáno dne 16. 02. 2014 | 1277 přečtení | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek