Druhá příprava = druhá výhra :-)

MFK Karviná – FC Baník Ostrava 0:5 (0:3)

Hráno 25. ledna 2017 v 15:00 hodin na umělce Kovony Karviné

Já si asi ty červené dresy oblíbím... V sobotu v nich výhra 3:1, dneska další a navíc pět fíků Karviné... Já snad za chvilku zapomenu i na ty blamáže v Pardubicích, Táborsku či Varnsdorfu. Ale nee, tak tomu nebude. Dneska jsme sice Karvinou rozmetali, ale může si za to sama – to, jak jejich sestavu Weber poskládal, si o nakládačku přímo říkalo. Jo jasně – únava, déle v tréninku než soupeř, testování dalších nových hráčů a ble ble ble. 0:5, vy LIGOVÍ frajeři!!!

Sestavy:
Karviná: Pindroch - Holík (46. Dressler), Plesník (46. Janečka), Hošek, Vondra - Smrž (46. Šisler), Sedlák (61. Smrž) - Sarki (46. Moravec), Budínský (61. Panák), Puchel (46. Eismann) - Panák (46. Jurčo)
Baník: Vašek - Celba, Pokorný (46. Meščaninov), Zápotočný, Helešic – Hrubý (60. Nerad), Hlinka (46. Ožvolda), Pekár (46. Mondek) – Sus (65. Chvěja), De Azevedo (46. Urgela), Stáňa (46. Granečný)

Diváků: trochu méně než v sobotu, tipnul bych to tak na asi 195-247

Minule, když jsem psal o zápase proti Polákům, jsem tak nějak zapomněl na Hlinku. Dneska už nastoupil, zato chyběl kvůli viróze Mičola a pouze u lavičky stál s dvěma lepými slečnami o výšce cca 150 cm Hučko. Zvlášť ta jedna, to bylo dílo – kosa celkem dobrá a borka v lehkých teniskách pod kotníky, kamaše (nebo jak se ty legíny nazývají) nad kotníky a holé kotníky venku. Já starý fotr nevím, třeba je to in – ale holka vzpomeň si, až ti bude šedesát...

Jinak kolem hřiště celebrit plno – Brabec, Klabník, Bolf, Jara Kula, Grussmann, no zkrátka samá honorace :-) Každý byl jistě zvědavý na to, jakým způsobem se dva více než spřátelené kluby síly poměří. Bude mít navíc aktuální ligista s velice řídkou účastí v první lize? Nebo se prosadí aktuální druholigista s tradiční účastí v první lize?

Prvních asi pět minut patřilo aktivnějším domácím, k ničemu vážnějšímu se ale nedostali. To dokázal až Baník Susem,který potáhl akci po pravé straně až k brankové čáře, dal po zemi do středu, Stáňa posunul dál doleva, ale de Azevedo na zadní tyči podklouzl a v šanci upadl. Karviná kontrovala takřka vzápětí, když putoval míč velice rychle na jeden dotek po ose Vondra – Puchel – Budínský – Hošek, posledně jmenovanému však nějak záhadně míč odskočil od hlavy.

Druhá čtvrthodina začala Pekárovým (kapitánem FCB v 1. poločase) vysunutím Celby, ten byl faulován metr před vápnem trochu zprava. Ke standardce přiběhl z druhé strany Helešic, při kopu ale podklouzl – že bychom se neuměli na zmrzlou umělku obout? Baník byl v těchto minutách aktivnějším týmem, také on se ale nemohl prosadit – to už ale neplatilo ve 20. minutě, kdy Karviná rozehrávkou nastřelila našeho hráče, míč se odrazil za obranu, de Azavedo ho doběhl na hranici vápna a jistě překonal brankáře Pidrnocha, který možná mohl vyběhnout před šestnáctku a asi by byl u balónu dříve – 0:1.

To bylo dobré a o několik desítek sekund to bylo ještě lepší – Karviná přišla po rozehrání záhy o míč, Pekár to dal zleva na střed Susovi a ten uklidil míč opět s přehledem k tyči – 0:2. Byl jsem blbě obut, protože jsem vyletěl z kanclu přímo na mač v lakýrkách (hlavně, že kárám tu slečnu s holými kotníky...), štípaly mě prsty u nohou, ale musel jsem se štípnout i do tváře – ne nespal jsem a opravdu jsme vedli o dvě góly.

Ve chvíli dvoubrankového vedení se naši možná trochu povznesli na nebeský baldachýn a nebýt Vaška, rychle by z něj spadli obličejem přímo na pysk – během tří sekund musel ukázat na zemi naprosto fantastické zákroky po střelách Panáka a Puchela. Vyšlo to na sto procent a tak mohl zase vepředu zahrozit Hrubý – ze střední vzdálenosti vyslal skvělou střelu pod víko, gólman Pindroch však napodobil bravurním zákrokem kolegu z protější strany hřiště. V těchto chvílích jsem nestíhal psát, tužka v mrazu žhavá, papír hořel, Lichna zase může hledat chyby – o minutku později třetí gólový zákrok Vaška, tentokrát pro změnu zase na zemi u pravé tyče po střele Budínského.

Ke konci se chýlila první půlhodinka, hru jsme zcela ovládli, ale mnohdy se zabíjeli navzájem – zářným příkladem byla situace z 29. minuty, kdy jsme šli dva proti poslednímu, de Azevedo a Sus se ale zbytečnou finální přihrávkou vystavili sami do ofsajdu... Dvě minuty poté jsme už ale zase křičeli góóóóól – potáhli jsme brejk do otevřené obrany (mimochodem k tomu jsme se ostávali opravdu hodně často) Stáňou po levém křídle, následovala přesná přihrávka na střed a de Azavedova střela, která zaskákala a zapadla k pravé tyči - 0:3.

Karviná totálně dole, Weber nervózní jak sáňky v létě, kosa furt stejná. 38. minuta, Celba se Susem vybojovali míč ve vápně soupeře, přihrávka jde na hranici vápna, Hrubý prudce pálí a gólem to nekončí, bo teč a roh. 43. minuta, Stáňa jde po dalším kiksu domácích sám na brankáře, pálí to pouze do něj, o pár sekund později faul na hranici vápna, Helešic tentokrát neuklouzl, ale krásnou střelu nasměroval na bližší tyč, kde to pohlídal gólman. Píííísk – pauza a horký čaj.

Do druhého poločasu se hodně střídalo, naši kapitánskou pásku si navlékl Helešic. Druhý zápas, třetí kapitán – safra tak někoho zvolím a dám mu to nafurt, ne? Jo vlastně, Mičolka nebyl... :-) O pauze na lavičce Karviné celkem Weberově větrno, vystřídal toho hodně ... a to ještě netušil, že je ve skóre pouze za polovinou... Ze začátku jsme si s nimi ještě hráli – 47. minuta, Urgela přešel přes dva u lajny, Hrubý přes tři do vápna a nic z toho. Pak se do toho Karvinští trochu obuli, ale Vašek se zkrátka rozhodl: „Udržím nulu!“ Potvrdil to v 54. minutě, kdy zachránil zase u tyče po střele Jurča. Obecně byl ten druhý poločas slabší, šancí méně o to více vtipných glos trenéra Petržely jsem slyšel :-) „Slavný“ mohl být třeba Chvěj – 25 sekund na hřišti, obrovská šance a místo střely ještě komusi přihrává...

V 68. minutě to bylo 0:4 – centr ze standardky poslal zprava Helešic (nebo Nerad?), na míč naskakovali Jurčo a Zápotočný, od Jurča se kulatý nesmysl odrazil na nohu Zápotočného, ten se skvěle zorientoval a po otočce to pouze dopinknul do kasy. Karviná neměla žádnou šanci – to bylo pro mě velké překvapení, čekal jsem toho od ní více. Baník měl zcela navrch - 75. minuta, akce čtyř na čtyři a přesto skvělá Mondekova křížná střela po zemi, minula branku o centimetry. Ale pozor – v 80. minutě akce Karviné odvrácena na roh, výborný centr zprava a hlavička Hoška těsně vedle!!!

Pět minut před koncem dokonání ostudy Karviné – super kolmice Mondeka za obranu, Neradova bomba zprava z takových patnácti metrů a brankář neměl sebemenší šanci – 0:5. Fajné, opravdu moc fajné. Ale bacha – neusnout na vavřínech. Slavit můžeme po výhrách v Budějkách či Olmíku anebo v Jebat Opavu :-) BTW – už jsem dlouho neviděl Pučka. Robí ještě u nás?

| Autor: kulajar | Vydáno dne 25. 01. 2017 | 1681 přečtení | Počet komentářů: 16 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek