AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava 5:0 (1:0)
Branky: 20. Hancko, 53. Tetteh, 62. Karlsson (pen.), 76. Frýdek, 81. Hložek

AC Sparta Praha: Heča – Vindheim, Štetina, Hancko, Frýdek – Sáček (77. Trávník), Krejčí – Karlsson (69. Plavšić), Dočkal (K), Hložek – Tetteh (79. Kozák)
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Pokorný, Stronati, Holzer – Azevedo (74. Smola), Kaloč, Jirásek (66. Fleišman), Potočný (46. Reiter) – Hrubý (K) – Šašinka
Rozhodčí: Berka – Kubr, Flimmel
Diváci: 9 097

Všechno zlé je k něčemu dobré. Spadlé trakční vedení někde u Břeclavi způsobilo téměř tříhodinové zpoždění žlutého vlaku, takže jsem nakonec nevyrazil na místo a mohl jsem tu ostudu sledovat "jen" u televize. Doufejme, že toto rčení bude platit i pro pondělní (a další) utkání našich hochů. Protože včera nepředvedli vůbec nic, maximálně, jak snadno a rychle se dá znehodnotit pracně získaný kredit.

Z posledních vzájemných zápasů to vypadá, že se historické zvyklosti otáčí. Kdysi to bývala Sparta, která žehrala na to, že se proti ní regionální rival vždy extra vyhecuje a i přes jinak bídné výkony je schopen Spartu seřezat a okrást o body. Poslední roky je to však Sparta, která se po většinu roku velmi trápí, ale na nás si pokaždé smlsne. Včera byla jasně lepší a na hřišti dominovala prakticky od první do poslední minuty. V naší hře nebyl ani záblesk šance, že by se z postupu do semifinále mohl radovat Baník.

Středová dvojice Jirásek - Hrubý potvrdila, že spolu dohromady fungovat nemůže, protože záloha jakoby nebyla. Osamocený Šašinka na hrotu neměl nárok bez podpory udržet spoustu těžkých míču, které mu spoluhráči alibisticky adresovali. Nicméně ani Sparta nebyla v pohodě, měla územní převahu, nulu vzadu si hlídala bez sebemenšího problému, ale gólové šance si vypracovat nedokázala. A tak jsme ji k nim museli pomoct sami, když ve 20. minutě beci odvrátili standardní situaci na Frýdkovu levou lajnu, ten na nic nečekal a poslal prudký míč zpět do rozhozené obrany. Laštůvka dvěma kroky dopředu a třemi dozadu klukům vůbec nepomohl, a tak mohl Hancko bez problému otevřít skóre - 1:0!

Kdo čekal, že po úvodní brance se hosté probudí a na hřišti se objeví ten Baník, který jsme na jaře poznali, se však mýlil. Baník zápasem pouze proplouval k poločasové pauze. Znovu byl velmi agilní Holzer, který se po své levé straně několikrát vydal vpřed, nicméně (před)finální nahrávku vždy adresoval soupeři. Velmi špatné výkony podali kraje Potočný s Azevedem, zápas nakonec nedohrál ani jeden. I tak se do kabin šlo za ještě hratelného stavu, optimisté mohli čekat zázračnou proměnu, kterou předvedli v pátek hráči Budějovic.

Bohužel všechny snílky uzemnil po pár minutách svou tragikomickou vložkou Stronati, který nechtěl přízemní míč směřující do malého vápna odehrát pravou nohou a raději se k němu skládal hlavou. Kupodivu ho však netrefil a dobíhající Tetteh byl příjemně překvapen, jak lacino přišel k pojišťujícímu gólu - 2:0!

Za dalších deset minut udělal frustrovaný Šašinka zbytečný penaltový faul oceněný žlutou kartou, v zápase jeho druhou. Takže k penaltovému gólu Karlssona hra v deseti jako bonus - 3:0! . A rázem bylo jasné, že už hrajeme jenom o to, neodjet z Prahy s debaklem a (ještě větší) ostudou.

Nepovedlo se, rozloženému Baníku naložili ještě Frýdek s Hložkem a Baník tak letos v MOL Cupu končí po potupném "búru z Letný".

Zápas určitě poslouží jako cenný studijní materiál trenérům, nám fandům sundal růžové brýle a hráče snad vrátil zpátky na zem. V pondělí tak snad opět uvidíme ten správný Baník. Baník, který hraje proti trápící se Boleslavi. Ve srabu se topící Sparta nás přejela, tak snad podruhé nevstoupíme do stejné řeky. Boleslav na jaře ještě nedala v lize gól, i včera v Plzni to dlouho vypadalo na bezgólový výprask, ale nakonec tam Budínský dva góly vstřelil. Takže první schůdek už boleslavští zdolali.

Uvidíme v pondělí, jak zápas dopadne, můžete tipovat tady.

| Autor: Hellik | Vydáno dne 05. 03. 2020 | 1713 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek