Šancí jsme měli hodně...

FC Baník Ostrava U19 – 1. FC Slovácko U19 2:2 (1:0)

Hráno 31. července 2021 v 10:00 hodin na Vistě

10. října 2020 jsem shlédl v podobě zápasu Baník B – Vyškov v MSFL poslední soutěžní utkání a pak u mne nastala (fotbalová) doba temna, ve které se pouze sem tam rozsvítilo v podobě nějakého přátelského či přípravného utkání. Minulý týden jsem do Jablonec nemohl a tak začalo plně svítit až o tomto víkendu. A dopadne-li vše dobře, bude mi tento víkend svítit hned při třech zápasech, z nichž o dvou mám v úmyslu trochu poinformovat. Omluvte případné nedostatky, výpadky, popletení – přece jenom se do toho musím nejprve trochu dostat. Lepší už to nebude, bo 57 ročků :-) :-)

Sestava Baníku: Hrubý – Dedek, Temel, Macej – Jiříček, Levčík, Šín, Guzík, Nevřela (K) (76. Michlík) – Bitta (44. Holub), Látal (61. Šudák)
Soupiska Slovácka: Velich, Absolon, Kostka, Janečka, Kozel, Stropsa, Mandinec, Růžička, Šlechta, Kabelka, Vytiska, lavička Urban, Horáček, Chodura, Jurčeka, Slouka, Novotný

Rozhodčí: Vodrážka – Bebenek, Fryč

Baník za to z úvodu vzal zostra, ale bohužel pouze po pořadatelské stránce, když byli k hřišti vpuštěni pouze ti, kteří se mohli prokázat „bezinfekčností“. Vysrat se na takové kokotiny, zbytečně hodně nervózních situací u vstupu, hodně lidí se muselo nakonec dívat zpoza plotu. Nervozita se naštěstí na hřiště nepřenesla a hned v úvodu zahrozily oba týmy – střela Nevrly po průniku ze strany po rohu však šla vedle a po rohu zprava hlavičkoval na druhé straně Kabelka do břevna.

V dalším průběhu zápasu měl Baník přece jenom více ze hry a byl častěji na míči. Na obou týmech ale byl zřetelně vidět herní výpadek a tak jsem si další poznámku udělal až za dvacet minut, kdy jsme po rohu způsobili melu na malém vápně, ale Látalovi nakonec míč z kopačky odskočil přímo k brankáři. Těch rohů jsme ostatně měli opravdu hodně, ale nedařily se nám ani střely z odražených po rohových centrech – vedle pálili 2x Látal anebo třeba velice aktivní Guzík.

Slovácko toho moc nemělo, ale jak se později ukázalo, bylo daleko produktivnější než Baník. V 38. minutě šel do brejku Vytiska, ale Šlechta mířil po centru hlavou nad a tak po chvilce udeřilo přece jenom na druhé straně – střela Guzíka (???) zpoza vápna udělala před brankou velkou melu, byly tam nějaké teče a odrazy, ale Bitta nakonec se štěstím míč do branky přece jenom dostal – 1:0.

V druhém poločase se rozehrál k ještě lepšímu výkonu zejména Guzík, který střílel hned po přestávce z úhlu k tyči, ale gólman byl na místě. Hned z protiakce nás podržel výborným zákrokem Hrubý, aby se hra brejkem přesunula na druhou stranu, akci táhl opět Guzík, dal skvěle na první tyč Holubovi, ale ten trefil v jasné šanci tyč!!! Totožná akce se opakovala o deset minut později, kdy Holuba v jasné tutovce vychytal zázračným zákrokem gólman... No a jak už to bývá – 60. minuta a Levčíkova strašná rozehrávka ve středu na kopačku soupeře, brejk po levé straně, míč přes celé vápno a na zadní tyči dorážka Šlechty přes Nevřelu na 1:1.

Levčík se snažil svou hrubku napravit hned o tři minuty později, když podnikl hezký průnik do obrany, brankář střelu opět výborně vyrazil a Holub v další vynikající příležitosti minul branku... Těch příležitostí jsme měli opravdu hodně, kopali jsme snad dvacet rohů, ale mnohdy jsme to nedokázali dotlačit z metru. Nakonec jsme se dočali v 81. minutě, když vyvezl míč stoper Temel přes půl hřiště, roztáhl hru doprava Guzík našel před brankou opět Holuba, který svou čtvrtou tutovku konečně proměnil – 2:1.

V tomto utkání ale Baník nakonec nevyhrál – možná byla příčinou předčasná euforie, možná slabá chvilka zejména Jiříčka, možná něco jiného. Skutečností bylo ale to, že bylo o minutu později vyrovnáno, když vyslal opravdu skvostnou střelu zleva Kostka a míč se po třicetmetrovém letu zatočil přímo do vzdálenějšího vinklu. Nejkrásnější okamžik zápasu, bohužel v podání soupeře. A mohlo být ještě hůř, protože Šlechta minul po brejku v nadějné pozici podařenou střelou vzdálenější tyč.

Škoda, ten zápas měl Baník urvat zcela jasně pro sebe. Ke třem bodům nám ale chyběl zejména lepší střed hřiště a lepší práce halfbeků, když zejména Jiříček se musí zlepšit opravdu výrazně. JPP ale povídala, že tlačenka... Také Levčík musí jít výkonem nahoru – Šín by se přece jenom měl věnovat jiným úkolům než zaskakování za spoluhráče. Moc se mi líbil Guzík – zajímal by mě počet jím naběhaných kilometrů, z nichž mnoho bylo ve sprintu. Moc dobře se jevil i Macej, v souboji jistý, pozičně výborný – však ona by Parma nechtěla vyhodit ty milióny jen tak z ničeho nic...

Celkově to hodnotím kladně, hlad po fotbale v podání Baníku mám velký a tak už se těším a nedělní dopoledne v Olomouci v podání baníkovské juniorky. Snad zase potom cosik napíšu – uvidíme :-)

PS. Když už jsme u Visty - ve čtvrtek se na ni mě přijet podívat premiér Babiš. Ze strany Baníku vše připraveno, všichni v gala oblecích a šatech, chlebíčky vychlazené, na hřištích probíhají tréninky napříč mládežnickými týmy ... a půl hodiny před akcí došla z Babišovy ekipy zpráva, že nedorazí. To jenom tak na okraj kdybyste ho třeba zase chtěli zase volit... :-)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 31. 07. 2021 | 1088 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek