FC Baník Ostrava – 1.FC Slovácko 1:2 (1:1)

Branky: 32.Tetour (pen.) – 5. Jurečka, 75. Sadílek

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Juroška (76. D. Buchta), Svozil, Lischka, Fleišman – Ndefe, Kuzmanović, Jánoš (64. Kaloč), Tetour (86. J. Pokorný), Potočný (76. de Azevedo) – Jiří Klíma (86. Chvěja)
1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela (64. Navrátil), L. Sadílek (90+4. Divíšek), Kohút (71. Šimko), Havlík, Holzer (71. Cicilia) – Jurečka.

Rozhodčí: Ginzel – Horák, Váňa
Diváci: 7713

Souboj čtvrtého s pátým, souboj týmů ve formě (domácí 4x výhra a 1x remíza, hosté 4x výhra a 1x prohra). Předsezonní transfer Holzera na Slovácko a v našem táboře velmi oblíbený soupeřův trenér Svědík. Vše nasvědčovalo tomu, že se bude jednat o důležitý a zajímavý zápas.

Bohužel jsme do něj nevstoupili úplně šťastně. Smolou půlminutkou se uvedl navrátilec do základní sestavy Adam Jánoš, kdy nejprve na půli špatně přihrál na pár metrů, aby mu za vteřinku podjel míč pod kopačkou a zakončil to o pár okamžiků později podklouznutím na půli hřiště. A čisté svědomí určitě neměl ani v páté minutě, kdy nedůrazně stínoval hostujícího Tomiče a nechal ho vystřelit z poměrně nebezpečné vzdálenosti. Jeho nepříliš povedená rána ale nadělala veliké problémy Laštůvkovi, který ji nedokázal ztlumit v rukavicích, a připravil tak snadný gól pro hostujícího Jurečku – 0:1!

Prakticky z protiútoku ztlumil pěkně míč ve vápně Klíma, následující trma vrma s razantním odkopem Hofmanna do Tomičovy ruky ale jako penaltová vyhodnocena nebyla. Ginzelovi celkově zápas moc nevyšel. Následující penaltu odpískal až po zásahu videa, žlutou kartu za Potočného faul vytáhl až s velkou prodlevou, poté co si vyslechl Petrželův pláč. A faul Fleišmana na půlce před rozhodující trefou hostů viděl také snad jenom on.

Slovácko celkově zaujalo hlavně polehávním, zejména Nguen se svým teatrálním pádem ze sebe udělal solidního klauna. Marné, rychlý gól byl vodou na jejich mlýn, a poté už se soustředili hlavně na obranu.

S nulou vzadu to ovšem nebylo. Ve dvacáté minutě napálil odražený míč zpoza vápna Klíma, ale Nguenovi moc vrásek nepřidělal. To až Hofmannův penaltový faul na Potočného byl potrestán golem, kdy Tetour suverénně penaltu proměnil, ačkoliv Nguen směr vystihl. 32. Minuta a bylo vyrovnáno 1:1!

Baník rázem ožil a chtěl zápas otočit ve svůj prospěch. Držel častěji míč a obléhal soupeřovu bránu, bohužel k větší šanci se nedostal. Potěšením bylo alespoň, že hra vypadala docela dobře, žádné zběsilé bum bum prásk, ale naopak byly k vidění někdy vice, někdy méně úspěšné pokusy o kombianci v předfinálním prostoru, jenže pozorně bránící hosté nás do žádné vyložené šance nepustili. Takže ačkoliv si zejména napravo Juroška s Ndefem dokázali efektně I efektivně zakombinovat, k zásadnímu vzruchu nedošlo.

V náš prospěch mohl po pauze zápas překlopit opět agilní Kuzma, nejprve však Potočného centr zleva zase neuklidil Klíma (podobně jako v Liberci), tentokráte se od něj míč odrazil na zadní tyčku, kde se jej v krkolomné pozici snažil do brány procpat Kuzmanovič, v těžké pozici však trefil pouze tyčku.

O sedm minut později už však skórovat měl, když se Ndefe parádně uvolnil v rohu hřiště proti dvěma protihráčům a poslal mu míč někam k penaltě přesně proti noze. O Kuzmovi moc dobře věděl Klíma, který umně míč propustil za sebe, ale Kuzma z první vysoko překopl. Škoda, asi si ani sám neuvědomil, kolik mu hosté dali času. Míč si mohl klidně i zpracovat a udělat ze Nguena šaška i podruhé.

Bohužel nestalo se, a tak se s z ojedinělé šance hostů rozvlnila podruhé síť Honzy Laštůvky. Začalo to nefaulem Flešimana na půlce, pokračovalo dlouhým nákopem hluboko do šestnácky a skončilo dvěma vyhranými hlavičkami hostů v řadě, kdy Sadílek rozhodl utkání – 1:2!

Zbytek zápasu už si hosté pohlídali, na domácích bylo vidět, že už ani nemají moc sil na to, se stavem něco udělat. Škoda, dneska určitě chyběl Laco, a také se odvrátila štěstěna, která, a to si upřímně přiznejme, při nás stála víceméně posledních pět zápasů. Prohra tak přišla v nejméně příjemný moment, v duelu s přímým tabulkovým sokem, nicméně pokud se vyhraje v sobotu v Karviné, nebral bych to jako nějakou velkou tragédii.

| Autor: Hellik | Vydáno dne 17. 10. 2021 | 909 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek