Remíza béčka v přípravě

MFK Karviná B - FC Baník Ostrava B 2:2 (1:0)

Hráno 16. června 2022 v 15:00 hodin ve Sportovním centru Kovona

Baníkovská rezerva je v plném tréninkovém zápřahu, a tak klukům jistě přišla vhod změna v podobě druhého přípravného zápasu proti diviznímu béčku Karviné. Měli na co navazovat, protože před týdnem si vedli více než zdatně v Trnavě.

Sestava
Baník B: Kovařík - Kollek (31. Zálešák), Bystřičan, Stoklásek, Sotorník - Jelen (31. Konečný), Drozd, Chukwudi zvaný Stanley (testovaný hráč tmavé pleti), Holaň, Halda (testovaný hráč z Frenštátu) - Chylek (31. Barkov, 35. Chylek)
(během zápasu došlo k celé řadě dalších střídání, když například Konečný si zahrál na pravé záloze, pravé obraně i na hrotu)

Jak vidno,v týmu je celá řada nových tváří a hodně hráčů už v něm není – buď byli posunuti do áčka anebo zvolili pro svou další kariéru jiný směr. Chyběli i Obuch (uvolněn do U19 pro Zlatá kahan), Říha (zranění) a teď nevím, jestli už je Bitta v béčku anebo zůstal v U19 – i on ale řeší menší problém s kloubovými výrůstky, pokud se nepletu.

Hned v první minutě jsme mohli jít do vedení, když Sotorník posunul Drozdovi, ten potáhl třicet metrů a vysunul za obranu Stanleyho, který sám před gólmanem střílel z osmi metrů osm metrů nad... Hra se pak vyrovnala, šancí bylo pramálo, ale po dvou na každé straně bylo určitě. Když už se zdálo, že první půle skončí bezbrankově, podnikli domácí rychlý brejk zakončený gólovou střelou, kterou ale Sotorník odvrátil z brankové čáry na roh. Zdálo se, že jsme z nejhoršího venku, zvláště když vyrazil Kovařík po onom rohu další gólovou střelu. To by se ale nemohlo pět našich dívat na to, jak hráč soupeře doráží z bezprostřední blízkosti na 1:0 ...

To už ale seděl na lavičce smolař Barkov, který musel po pár minutách střídat po střetu s gólmanem a pádu z výšky na rameno. Nepomohla ani pomoc karvinského fyzioterapeuta na karvinské střídačce. Snad nic vážného, držíme palce. Ještě horší to bylo poté, co v 69. minutě dostal míč za obranu karvinský hráč, střílel prudce po zemi, Kovařík míč ztlumil, ale ten se přesto dokutálel do sítě – 2:0.

Zdálo se, že je vše jasné, ale Baník se sympaticky zvedl a během tří minut se mu podařilo srovnat. Nejprve dal v 75. minutě hezký míč zprava po zemi Zálešák a Holaň dopravil (možná s pomocí stopera?) balón z pětníku do sítě – 1:2. A hned o tři minutky později naprostá stejná akce z levé strany v podání centrujícího Sotorníka a zakončujícího Chylka – 2:2. Oba týmy se ještě snažily urvat výhru na svou stranu, ale plichta už byla konečným výsledkem.

Remíza asi dobrým výsledkem není, ale už dnes to je jedno. Cenu nemá ani nějaké hodnocení – jednak fotbalu nerozumím a také šlo jen o přípravu. Moc se mi ale líbil Sotorník – zachráněný gól, gólová asistence a ještě tam měl velice povedenou střelu, se kterou měl gólman plné ruce práce.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 17. 07. 2022 | 795 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek