Starší dorost je stále stoprocentní

FK Jablonec U19 – FC Baník Ostrava U19 0:5 (0:2)

Hráno 28. září 2024 ve 13:15 hodin na hřišti ZŠ Mozartova

Po skvělém vítězství nad Slavii zajížděl náš dorost ke zdánlivě snazšímu utkání na hřiště Jablonce, který se pohyboval v nejnižších patrech tabulky. Ale pozor! Jablonečtí byli prvním týmem, který sebral body zatím suverénní Sigmě, když s ní dokázal v týdnu remizovat 2:2. Tento výsledek mohl dát utkání s Baníkem jiný obraz.

Sestavy
Jablonec: Zabojník – Kuhn, Novotný (K), Klucký, Duštíra – Erewa (58. Marchenko), Vopat (46. F. Širůček), Hudák (73. Svoboda), Kostka – Bakrlík, Senft (67. L. Širůček)
Baník: Moučka – Kowalczyk, Kulyk, Míček, Řeháček (76. Cahlík) –Nináč (63. Dvořáček), Frýdl (K), Vlna (76. Švrček), Danladi – Bezdrob (63. Lores), Pira (46. Agbo)

Rozhodčí: Novák – Bahník, Havel
Diváci: asi padesát

V týdnu před utkáním si dávali dohromady pochroumané kotníky Musil a Vlna a zatímco kapitán týmu Bóďa zůstal nakonec out (na zápas ale jako pravý kapitán dorazil), Vlnič to aspoň trochu rozchodil a se zpevněným kotníkem do mače nastoupil. No nevím, aby se mu to nedoléčení nevymstilo... Nicméně hrál, hrál dobře a vydržel 75 minut.

Jak už napovídá výsledek, předzapásové obavy se nepotvrdily a utkání to bylo zcela jednoznačné. Baník byl od první minuty jasně lepším týmem, zatlačil domácí do hluboké defenzivy a už do poločasu mohl (a měl) vést daleko vyšším rozdílem. Nakonec tu pětku nasázel, ale těch zahozených šancí...

Opět nechci vyzdvihovat jednotlivce, ale naprosto skvělý zápas odehrál Řeháček, pevní ve středu jsme byli ve dvojici Frýdl s Vlhou a povedlo se nám i střídání, když to na hřišti Lores s Dvořáčkem řádně rozhýbali a výsledkem byly branky v závěru zápasu.

Baník tak zůstává jediným týmem bez ztráty a uvelebil se na druhém místě tabulky i přes skutečnost, že má dva zápasy odloženy. To je velice solidní základ, na kterém se určitě dá dále bodově stavět. Čekají nás postupně Liberec, Opava, Slovácko, Bolka, ... Tak pojďme zápas od zápasu a bodujme tak, jak doposud. Kluci dík!

PS. A bacha! Na to, že hraje základ U19 (a naskakuje na minuty za béčko) šestnáctiletý Pira, si už pár zápasů zvykáme. Dovolím si ale upozornit i na další nové jméno – za U19 naskočil na čtvrthodinku patnáctiletý Cahlík. Ku..a to se mi líbí jak cyp, to chci vidět!!!

Běh minut:

1 míč v domácí šestnáctce, zleva Bezdrob bomba k tyči, super zákrok gólmana
5 naše akce po pravé straně, skvělý centr, Nináč nádherná střela k tyči, gólman byl bez šance - 0:1
10 Baník byl jasně lepší, teď střela Bezdroba vypadla gólmanovi z náruče, před dotírajícím Pirou už ale míč napodruhé lapil
14 Řeháček to zkoušel stejnou střelou jako proti Slavii, tentokrát mířil nad břevno
23 po našem rohu následoval domácí brejk, míč dostal na hrot pro Kostku, Moučka musel opravdu rychle ven z branky a byl u míče dřív
24 Řeháček vyslal super centr na zadní tyč, Kowalczyk hlavičkoval k tyči, ale skvělým zákrokem se prezentoval slovenský gólman Zabojník
26 střelu Frýdla Zabojník ještě vyrazil, ale Bezdrob jej už z deseti metrů prostřelil - 0:2
35 Frýdl podklouzl, následovalo přečíslení, Kostka dal před vápno pro Bakrlíka, jehož prudkou střelu skvěle vyrazil Moučka
37 Kowalczyk dal Vlnovi vpravo před vápno, střela šla ale vysoko nad branku
38 z dálky střílel po zemi Pira těsně vedle tyče
41 dva centry Kowalczyka, první na zadní tyč dával Řeháček podél branky snad na dorážku, druhý hlavičkoval Danladi vedle
43 Pira se zastřeluje, ale bohužel 2x po zemi a pouze doprostřed branky
48 Nináč standard po faulu na Vlnu zprava přímo zatočil na bránu, míč letěl kousek od zadního vinklu
51 Vlna dostává celkem sodu, už 3x ležel bolestivě na zemi po faulu, teď konečně i ŽK, Vlna naštěstí v pořádku
55 z otočky ve vápně střílel Agbo vysoko nad branku
60 po zisku míče střílel ze střední vzdálenosti Danladi, brankář si to pohlídal
61 totožná situace a Danladi pálil tentokrát do tyče
65 rychlý brejk Dvořáček s míčem na Lorese, ten vrátil před vápno pro Danladi, gólovou střelu k tyči lapil gólman
68 Danladi předložil zleva před vápno, čerstvý Dvořáček nádherně přeloboval brankáře - 0:3
79 Řeháček si zpracoval míč na prsou, následně mířil ale bohužel pouze doprostřed branky
72 míč napravo do vápna dostal Agbo, potáhl tři metry a prostřelil gólmana z bezprostřední blízkosti - 0:4
78 Dvořáček utekl po pravé straně, ale následné dvě tutovky Danladi i Lores zahodili
79 další únik Dvořáčka za obranu, potáhl sám a zamířil přesně k tyči - 0:5
90. Konec utkání, Jablonec – Baník 0:5 (0:2) (a o dvě hodiny později vítězí i baníkovská U17 vysoko 6:1, branky Knotek, Zajac a po dvou Škrkoň a Jurásek)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 29. 09. 2024 | 279 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek