PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Sladkokyselý bod

FC Baník Ostrava – FK Viktoria Plzeň 0:0

Hráno na Ivanu 4. dubna 2018 v 18:00 hodin ve vyhnanství

Ten bod bude mít možná nakonec cenu zlata, ale... Běží poslední minuta, hraje se stále bez gólu, Píchanec (pardon - Pechanec) tlačí estebákovu káru už zcela zřetelně a vtom nějakou chytrou hlavu napadlo zopakovat to, co se nám onehdy krutě vymstilo – hru na tři stopery. Na plac jde Psyché, Plzeň po darovaném autu centruje zprava, nikdo nic netečuje, a přesto se kope roh zleva. Nádherný centr letí mezi stopery, Chromý hlavičkuje (kde je kurva ten Psyché???), prudký míč trefuje břevno, Chromý vzteky nakopává Laštyho pravou tyčku a černokněžník musí chtě-nechtě písknout konec. Jeho kolega Kříž má reakční startovací dobu lepší než Bolt na témže stadionu a sprintem prchá do kabin. Český fotbal pro fanoušky!!!

Sestavy
Baník: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman - Hlinka - Fillo, Diop (90. Stáňa), Jirásek (90. Psyché), Granečný - Baroš (K) (72. de Azevedo)
Plzeň: Hruška – Řezník, Hubník (K), Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (74. Zeman), Čermák (87. Kolář), Kopic – Bakoš (65. Chorý)

Rozhodčí: Pechanec – Kříž, Pospíšil
Diváků: 8005

Na rozdíl od zápasu s Jihlavou nebyl odložený mač s týmem bez tradice klíčovým. Baník mohl pouze překvapit, i když – je výhra nad na jaře marnou Plísní ještě vůbec překvapením? Asi už ne. Otazníky byly nad sestavami zejména na postech útočníků – Baník mlžil s Baroše, Plzeň s Krmenčíkem. Nakonec vyběhlo do zápasu útočné duo Baroš – Bakoš s tím, že Baníku chyběl ještě Hrubý. Do sestavy proto trenér Páník zařadil desetibojaře Granečného a trenér Vrba překvapil tím, že Kolář začal pouze z lavičky.

Průběh utkání v podstatě ničím nepřekvapil – Hruška už v první minutě ušetřil dobrých dvacet sekund při rozehrávce od branky, Plzeňáci padali v soubojích jako jiné (H)rušky, Píchanec jim to žral jak asketa po ukončení hladovky a veškeré nejasné souboje či auty pískal naprosto neomylně pro Berbra. Baroš naběhnuté žíly od prvního sporného verdiktu, Fleišmanovi vstávaly hrůzou i vyholené vlasy na skráních, o Hlinkovi ani nemluvě...

Baník přesto za vydatné pomoci publika Plzeň přehrával a byl to on, kdo měl první šance – v 21. minutě našel Fillo skvěle další málo obrostlou hlavu, ale Hruška u tyčky Diopa vychytal. O čtyři minuty později jsme už řvali góoool, ale starkovec Hruška přerostlými nehty vyškrábl nádherný padáček z hlavy Jiráska na roh. Do třetice jsme nešli do vedení ani po hlavičce Šindeláře a jak to bývá, mohli jsme jít nakonec do kabin se svěšenými hlavami... Pár minut před rauchenpauzou dostal míč Petržela, zela před ním zcela prázdná branka, ale špičkový produkt našeho kaprfotbalu nedokázal ze sedmi metrů trefit stodolu... První přežití klinické smrti a šlo se do kabin.

Druhý poločas už nebyl ze strany Baníku tak dobrý jako ten první. Jednak docházely síly Barymu, druhak s začalo pískat podle not zvýšených o tři oktávy a třeťak nám nepřálo (nejen) štěstí. Ve srovnání s předchozími zápasy to byl ale stále úplně jiný Baník a možnost získat všechny tři body byla stále docela reálná. Šanci na ně výrazně podržel Lašty v 75. minutě po bombě Čermáka, ale pak ze známých důvodů šance klesla pod nulu. A možná, že i pod tu absolutní.

V hokeji je 5 na tři skoro jistý gól, ve fotbale bývá 14 na 11 taky smrtí pro ten méně početný tým. Ve středu to naštěstí neplatilo a klukům v retro dresech za to patří obrovský dík. Frenetické publikum, vnitřní síla, odhodlanost se postavit osudu, žraní trávy, pevné nervy – to byly hlavní atributy středečního úspěchu. Ano – je to úspěch. Těch indicií proti bylo hodně a důkazů na hřišti více než dost. Kluci, děkujeme – to je Baník pičo!!! Velký dík směřuje i k ultras – obě dvě chorea byla na naši scénu nadstandardní. Baníkovskou kšiltovku dolů a velkou poklonu k tomu!!!

PS. Omlouvám se za značné zpoždění článku. Dvoudenní oslavy významného výročí firmy, spousta návštěv a prohlídek závodu ze strany zákazníků, přidělení generála největší evropské vagonky na má bedra, včerejší monstr večer za doprovodu hudby v podání nejlepších světových Beatles revival slovenských Backwards, pole dance, sponzorský dar firmy místním benjamínkům a já nevím co ještě – zkrátka na psaní o Baníku už nevyšel čas. Nestěžuji si – někteří stojí ve frontě na pracáku a jiní leží s fetem pod mostem.

Teď jsem si čas našel a článek je tady. Hodně pozdě, ale přece. I proto, aby zase mohl Washek napsat něco třeba o mém alkoholismu. Dvacet roků mě neviděl, ale sračky na toto téma bude psát do komentářů/příspěvků pořád. Ale vlastně – těším se na to, co zase vyplodí. Už se stal součástí folklóru :-) Mimochodem – včera jsem na té akci objevil v pánském koutku skvělý rum – 15 let XO Ron de Jerome. Poměr cena výkon je luxus. Směle do něj :-) (na té akci byl navíc free of charge)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 06. 04. 2018 | 1133 přečtení | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek